Przemyska poetka Maria Żemełko była autorką dwóch językowych łamańców, naszpikowanych trudnymi wyrazami, dla uczniów z klas trzecich i szóstych, którzy zdecydowali się wystartować w XVII Przemyskim Dyktandzie.
Jego organizatorem od zarania jest Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu. W br. największy wkład wniosły: zastępca dyrektora Jadwiga Ciepiela oraz nauczycielki: Dorota Mykita, Renata Fedewicz, Renata Białowąs, Urszula Jurczyszyn-Baran i Beata Policht. Patronem honorowym był prezydent Przemyśla Wojciech Bakun.
29 października br. do szkolnych ław zasiadło 42 uczestników, uczniów klas trzecich i szóstych. Autorka dyktand M. Żemełko dla tych pierwszych przygotowała temat – „W ptasim zaułku”, dla tych drugich – „Kulinarne wynurzenia”.
Z ortograficznymi łamigłówkami zmagali się reprezentanci szkół: SP 1, 4, 5, 6, 11, 14, 15, 16, 17, Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych, Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. I. Newtona, Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1, Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 2 Kamon oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego.
Lektorem dyktanda w kategorii dzieci młodszych była Renata Fedewicz, w kategoria dzieci starszych – Beata Policht.
Laureaci XVII Przemyskiego Dyktanda:
Kategoria dzieci młodsze – mistrz ortografii: Gabriel Rodzeń (SP 4, opiekun: Lucyna Nowak), wicemistrz ortografii – Oliwia Gudz (SP 15, opiekun: Barbara Jakubów); wyróżnienia: Zuzanna Soból (SP 16, opiekun: Jolanta Bobko), Adrianna Radio (SP 14, opiekun: Dorota Geleta).
Kategoria dzieci starsze – mistrz ortografii: Julia Potrebka (SP 17, opiekun: Anna Leskiw), wicemistrz ortografii – Emilia Szelążek (ZPSM, opiekun: Dorota Pansewicz), wyróżnienia: Bianka Rajtmajer (SP 16, opiekun: Anna Kalita), Maciej Tomczyk (SP 6, opiekun: Lubomira Stepan).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze