21 drogowych inwestycji gminnych i 7 powiatowych z naszego regionu widnieje na liście podstawowej remontów, przebudowy czy modernizacji dróg, objętych dofinansowaniem ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w 2020 r. Przedsięwzięcia będą realizowane na terenie czterech naszych powiatów: przemyskiego, jarosławskiego, przeworskiego i lubaczowskiego, w trzech miastach: Jarosławiu, Przeworsku i Lubaczowie. Na liście zabrakło tylko miasta Przemyśla...
Informację o inwestycjach, które na pewno otrzymają rządowe dofinansowanie, przekazał premier Mateusz Morawiecki. Na podkarpackiej liście podstawowej widnieje 103 inwestycje gminne o wartości dofinansowania 90 mln 344 tys. 737 zł oraz 45 zadań powiatowych, na które wysokość dotacji to 83 mln 902 tys. 607 zł. Łącznie na liście znalazło się 148 przedsięwzięć na łączną kwotę dofinansowania w 2020 r. środkami z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 174 mln 247 tys. 344 zł[paywall]. Długość dróg lokalnych planowanych do przebudowy lub remontu wynosi łącznie 192,8 km.
Pieniądze trafią do lokalnych samorządów we wszystkich czterech powiatach w naszym regionie, czyli: przemyskiego, jarosławskiego, przeworskiego i lubaczowskiego, a także do trzech miast: Jarosławia, Przeworska i Lubaczowa. Nie ma na tej liście Przemyśla. Niestety, nie da się ukryć, że to porażka władz miasta. Złożony wniosek na dofinansowanie remontu ulicy Bielskiego znalazł się na ostatnim miejscu listy rezerwowej...
Największą inwestycją na terenie powiatu przemyskiego będzie wybudowanie drogi gminnej Bachów – Chyrzyna w gminie Krzywcza (koszt: 8 mln 464 tys. 442 zł; dofinansowanie: 5 mln 78 tys. 665 zł). Ponadto dofinansowanie otrzymają: gmina Orły (przebudowa drogi w Małkowicach), gmina Medyka (przebudowa drogi Medyka – Leszno), gmina Żurawica (przebudowa drogi w Kosienicach), i miejscowość Dubiecko (remont ulicy Wałowej)
Remontu, o który walczą w Jarosławiu od kilku lat, doczeka się wreszcie słynna już ulica Kraszewskiego. Przedsięwzięcie ogromne, bo kosztujące łącznie 10 mln 249 tys. 415 zł. Dofinansowanie to kwota 5 mln 124 tys. 707 zł.
Największą inwestycją w powiecie jarosławskim będzie przebudowa dróg powiatowych wraz z budową małego ronda w Wiązownicy (koszt: 4 mln 288 tys. 265 zł; dofinansowanie: 2 mln 572 tys. 959 zł). Wreszcie przebudowana zostanie ulica Kolejowa w Radymnie (droga do rampy kolejowej) za kwotę 1 mln 295 tys. 347 zł (dofinansowanie: 777 tys. 208 zł). Nad Radą przebudowanych zostanie również pięć innych ulic: Jana Pawła II, Letnia, Kasztanowa, Jesienna i Wiśniowa. 1 mln 589 tys. 758 zł (dotacja: 1 mln 112 tys. 830 zł) kosztować będzie przebudowa drogi powiatowej Makowisko – Bobrówka na długości 1 km 300 m. Pieniądze z funduszu trafią także do: gminy Chłopice (przebudowa drogi w Jankowicach), gminy Laszki (przebudowa drogi w Wietlinie Wieś), gminy Radymno (przebudowa drogi z Zamojscach oraz skrzyżowania w Skołoszowie z budową oświetlenia), gminy Pawłosiów (przebudowa drogi w Maleniskach), gminy Pruchnik (przebudowa drogi Rozbórz Okrągły – Jodłówka Parcelacja), gminy Rokietnica (przebudowa drogi w Rokietnicy).
Nie można oczywiście nie wspomnieć o trwających już od ub.r. pracach remontowych na drodze powiatowej Sośnica – Zadąbrowie. Ich koszt to 3,6 mln zł (dofinansowanie: 2 mln 566 tys. 638 zł). To przedsięwzięcie wspólne – Starostwa Powiatowego w Jarosławiu i Urzędu Gminy w Radymnie. Prace na tej, będącej do tej pory w nie najlepszym stanie technicznym drodze, obejmują odcinek o długości blisko 3 km. Jezdnia zostanie poszerzona z 4 do 6 m, na całej długości będzie też chodnik o szerokości 2 m. Zostanie zwiększona nośność, ze względu na to, że jest to bardzo ważny trakt dla miejscowych przedsiębiorców rolnych, korzystających z ciężkiego sprzętu rolniczego. Droga ta po przebudowie, ma również przejąć ruch z pobliskiej kopalni żwiru i piasku w Sośnicy, omijając Święte i Radymno.
Sporo pieniędzy z dofinansowania trafi do gmin z powiatu lubaczowskiego. Gmina Lubaczów otrzyma kasę na przebudowę dróg w Młodowie, gmina Stary Dzików na przebudowę ulic Kopernika i Kusocińskiego w Starym Dzikowie. Największa inwestycja to jednak przebudowa ulic w samym Lubaczowie, czyli: Księcia Leszka Białego, Kasztelańskiej, Świętej Królowej Jadwigi, Nowej i Konopnickiej za kwotę ok. 7 mln 830 tys. zł (dofinansowanie: 4 mln 850 tys. zł). Warto także wspomnieć o przebudowie mostu na rzece Szkło w Budzyniu (dofinansowanie: 3 mln 486 tys. zł).
W Przeworsku dzięki rządowej dotacji będzie przebudowana ulica Kazimierzowska wraz ze skrzyżowaniem i zjazdami (koszt ponad 800 tys. zł; 400 tys. zł). W powiecie przeworskim dojdzie do przebudowy drogi Przeworsk – Ujezna – Pełkinie, Rozbórz – Mirocin – Ożańsk oraz Białoboki – Ostrów – Mikulice (dofinansowanie: prawie 11 mln zł). Gmina Gać otrzyma 286 tys. zł dotacji na remont drogi Gać – Ostrów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Podziękujmy naszym dwóm zasłużonym (na pewno nie dla miasta) posłom. Może przy następnych wyborach pamiętajmy o nich, tak jak oni pamiętają o Przemyślu przez każde 4 lata? Wstyd i żenada, że takich przedstawicieli ktoś wybrał.
Brawo bastion PiSu!!dalej głosujcie,ciemnogród,nawet na drogi nie dostaniemy,a tak"mądrze"głosujecie
Gdzie byli i niektórzy jeszcze są Kuchciński, Matusiewicz, Rząsa, poseł Bakun, Choma, prezydent Bakun, przecież młoda i niezwykle operatywna oraz skuteczna co najważniejsz posłanka Joanna Szmidt-Rodziewicz zrobiła dla Jarosławia przez jedną kadencję więcej niż ci gentelmeni wymienieni powyżej przez 2 czasem jak w przypadku Kuchcińskiego 3 kadencje w tym 1 w roli Marszałka Wielkiego Koronnego. No cóż moża i tak, wola ludu decydowała, taki Przemyśl tacy wyborcy, bo jacy właśnie wyborcy, suweren tacy ich reprezentanci, jaki pan taki kram. Na resztę szkoda czasu i słów.
Mój dziadek mówi,że komuniści przez lata gnębili na wszystkie możliwe sposoby Przemyśl i jego mieszkańców.Udało sie przetrwać. Ale gnębienie komunistów naszego miasta to było pikuś z porownaniem tego co wyprawia obecna władza z PiS.Na wszystkich możliwych kierunkach nie tylko gospodarczych starają się mieszkańców rzucić na glebe i zostawić w pozycji im dobrze znanej i praktykowanej klęczącej z żebraniem o wszystko.Mam nadzieję,że mocno się zawiodą.Miasto może być boso ale w ostrogach jak mawia mój Dziadek.
Zemsta PiS za przegrane wybory. Ale spoko nic się nie stało, na Dudusia i tak polecą zagłosować...
Mieszkańcy Przemyśla czego Wy jeszcze chcecie ? P.Morawiecki nie tak dawno grzmiał na konferencji prasowej w Przemyślu jak olbrzymią kasę rząd władował w to miasto https://www.zycie.pl/informacje/artykul/24630,mateusz-morawiecki-obiecal-kolejna-obwodnice-przemysla-wideo
Czy ty masz z zaślepienia do PiS-u przeżarty mózg ? Chłopie walnij się w ten ostatni zwój w mózgu . Przecież w P-ślu rządzi przedstawiciel KUKIZA, partia KUKIZ
"Wzechwiedzacy ' znawco , zmień lekarza i leki , one ci nie służą , a wręcz coraz bardziej szkodzą .
Żeby dostać jakieś - nawet najmniejsze pieniądze , to trzeba o nie po prostu się zgłosić . A skoro władze , obecne władze nie aplikowały , no to o co i do kogo masz ale? . POMYŚL , ZANIM NAPISZESZ TAKIE BREDNIE , WŁĄCZ MÓZG , BO ZARDZERWIEJE .
do mk cyt.."Przecież w P-ślu rządzi przedstawiciel KUKIZA.."" tylko ,że pieniądze na te inwestycje przydziela Wojewoda a w województwie podkarpackim rządzi niepodzielnie PIS - Panie mk
do MK człowieku ociekający złością i totalną niewiedzą tematu na który zabrałeś głos, to Ty włącz swój mózg bo masz politycznie wyprany ,kompletnie nie jesteś zorientowany w /w sprawie a obrażasz ludzi https://www.facebook.com/OsRycerskiePrzemysl/videos/644409809442055/
PiS będzie rządzić jeszcze 100 lat a może dłużej mając tak słabą opozycję z Kidawą na czele. Kaczyński rozgrywa ich jak chce i kiedy chce jak dzieci...
W radzie przemyśla przecież przewodniczy żona esbeka i nie ma się czemu dziwić jeśli władza jest w rękach komuchów
Podziękujmy naszym dwóm zasłużonym (na pewno nie dla miasta) posłom. Może przy następnych wyborach pamiętajmy o nich, tak jak oni pamiętają o Przemyślu przez każde 4 lata? Wstyd i żenada, że takich przedstawicieli ktoś wybrał.
Brawo bastion PiSu!!dalej głosujcie,ciemnogród,nawet na drogi nie dostaniemy,a tak"mądrze"głosujecie
Gdzie byli i niektórzy jeszcze są Kuchciński, Matusiewicz, Rząsa, poseł Bakun, Choma, prezydent Bakun, przecież młoda i niezwykle operatywna oraz skuteczna co najważniejsz posłanka Joanna Szmidt-Rodziewicz zrobiła dla Jarosławia przez jedną kadencję więcej niż ci gentelmeni wymienieni powyżej przez 2 czasem jak w przypadku Kuchcińskiego 3 kadencje w tym 1 w roli Marszałka Wielkiego Koronnego. No cóż moża i tak, wola ludu decydowała, taki Przemyśl tacy wyborcy, bo jacy właśnie wyborcy, suweren tacy ich reprezentanci, jaki pan taki kram. Na resztę szkoda czasu i słów.