355 km dróg lokalnych na Podkarpaciu zostanie wyremontowanych dzięki pieniądzom z Funduszu Dróg Samorządowych. Dofinansowanie otrzyma co najmniej 201 inwestycji.
Na listach podstawowych znalazło się 139 zadań realizowanych przez gminy i 62 przez powiaty. Wartość tych pierwszych to 120 mln zł, drugich – 118 mln zł. Na liście znalazły się również zadania wieloletnie z zapewnieniem finansowania w kolejnych latach. Takim jest na przykład budowa drogi Bachów – Chyrzyna w gminie Krzywcza[paywall]. Mierzący 2,5 km odcinek ma powstać do października przyszłego roku. Łączna wartość zadania to 8 mln 464 tys. zł, z czego dofinansowanie wyniesie 5 mln 78 tys. zł.
Urząd Wojewódzki w Rzeszowie zakończył też nabór wniosków na rok 2020. Gminy zgłosiły 168 zadań (wartość inwestycji 333,5 mln zł), a powiaty 51 wniosków (175,6 mln zł). Przewidywane dofinansowanie wyniesie łącznie 163,6 mln zł. O pieniądze z tego naboru stara się Przemyśl na remont ul. Bielskiego.
W ramce prezentujemy zadania z naszego regionu z listy podstawowej, a więc te, które dofinansowanie na pewno otrzymają. Jeśli pojawią się oszczędności, pieniądze trafią także na inwestycje z listy rezerwowej. Na niej znalazły się w sumie 53 wnioski z gmin, wśród których 1. miejsce zajmuje gmina Fredropol z pomysłem przebudowy dróg w Kupiatyczach prowadzących na cmentarz i wzdłuż potoku Staszla.
Gmina Cieszanów
Budowa drogi gminnej Cieszanów – Nowe Sioło wraz z przeprawą przez rzekę Brusienkę oraz przebudowa odcinka istniejącej drogi
Gmina Oleszyce
Przebudowa ul. Konopnickiej w Oleszycach
Miasto Lubaczów
Przebudowa ul. gen. J. Kustronia, ul. M. Pszennego i ul. Z. Nowickiego w Lubaczowie
Przebudowa ul. Rzemieślniczej w Lubaczowie
Przebudowa nawierzchni drogi i chodników w ciągu ulicy Korzeniowskiego
Gmina Medyka
Przebudowa dróg gminnych w Medyce
Gmina Stubno
Przebudowa dróg gminnych Stubno – Stara Szkoła – Kolonia, Stubno – SKR
Gmina Krzywcza
Budowa drogi gminnej Bachów – Chyrzyna
Gmina Radymno
Przebudowa drogi gminnej Skołoszów Tory – Młyn – SP 1 ul. Pogodna i ul. Strażacka
Przebudowa drogi gminnej Młyny – Podolszyna
Przebudowa i remont drogi gminnej Łazy – Zagrody
Miasto Radymno
Przebudowa ulic Zimowej, Jana Pawła II, Pogodnej
Przebudowa ulic: Akacjowej, Jana Pawła II, Jagodowej
Gmina Pawłosiów
Przebudowa drogi gminnej Cieszacin Wielki – Pawłosiów
Gmina Pruchnik
Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Pruchnik
Gmina Przeworsk
Remont drogi gminnej w Mirocinie
Gmina Laszki
Przebudowa dróg gminnych Laszki – Podsaw oraz Laszki – Bawoły
Gmina Chłopice
Przebudowa odcinka drogi gminnej Dobkowice – Kaszyce
Remont odcinka drogi gminnej Łowce – Tuczempy w Łowcach
Gmina Rokietnica
Przebudowa drogi gminnej nr 111751R
Gmina Żurawica
Przebudowa drogi gminnej w Bolestraszycach
Przebudowa dróg nr 116594R i 116568R na terenie gminy
Gmina Przemyśl
Remont dróg w Ostrowie
Gmina Pruchnik
Przebudowa drogi gminnej nr 111657R w Hawłowicach
Przebudowa drogi gminnej nr 111661R w Rozborzu Okrągłym i w Jodłówce
Gmina Narol
Przebudowa drogi w Narolu
Powiat jarosławski
Przebudowa drogi powiatowej Zadąbrowie – Sośnica
Remont mostu na rzece Lubaczówka w ciągu drogi powiatowej Surmaczówka – Zapałów
Powiat przemyski
Przebudowa mostu w ciągu drogi powiatowej w Walawie
Przebudowa drogi powiatowej Olszany – Zalesie – Prałkowce wraz z budową peronu autobusowego w Zalesiu
Powiat przeworski
Przebudowa drogi w Jagielle oraz drogi Gorliczyna – Wólka Pełkińska
Przebudowa dróg Maćkówka – Żurawiczki, Żurawiczki – Zarzecze, Urzejowice – Krzeczowice – Siennów
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A gdzie są drogi obiecane przez PiS w poprzednich wyborach.Do Malchowic,do Medyki,przejście graniczne w Malchowicach.Nie ma ich i nie było.Te pieniądze są wirtualnie przed wyborami.Po wyborach znikną jak też problemy z ich wydawaniem.
Żeby było jasne, dostaną kasę wszyscy za wyjątkiem zadupia Przemyśl, a jeśli już to grosze, resztki z pańskiego stołu. Czy tego nie rozumiecie suwerenie głosujący na bakuna 15 czyli antypis, tym samym strzelili sobie gola w samo okno. A zemsta jest i będzie sroga, prezes mówił jasno, zagłosujecie na nas dostaniecie pieniądze. A efekty widac od roku rządów nowych, Wojtka i grupki jego zwolenników, nie ma na nic pieniędzy, jedyna działalnośc to podobno spłata czesci długów po Chomie i dalej nic, 0. Będzie jeszcze gorzej, tylko gorzej nie będzie nic, żadnych inwestycji i rozwoju, jedynie marazm i biadolenie że bieda i upadek miesciny ponoć królewskiej i wolnej, z tej wolności skorzystało ponad 10 tysiecy młodych zwiewając z tego zadupia gdzie nie ma żadnych perespektyw na ułożenie życia. Korzysta z tego np. Jarosław który otrzymał ogromny zastrzyk pieniędzy na rozwój miasta i powiatu, ponad 160 milionów, o Rzeszowie, St. Woli, Mielcu czy Tarnobrzegu nie wspomnę bo dostali setki milionów np. Stalowa Wola na budowę 3 go mostu otrzymała 360 milionów to wiadomosc z dnia wczorajszego tj. 22.09. Gratuluje przemyskiemu suwerenowi swietnych wyborów i politycznego nosa, ale na koniec moja stała mantra, jacy wyborcy taka władza, jaki pan taki kram. A co zostało obdarte z tynku całe połacie kamienic, krzywe i obesrane chodniki, setki pustych mieszkań i dawnych lokali handlowo usługowych, brudne i obszczane podcienia w rynku, pustynia sportowa i naukowa na poziomie wyższym i nieustanne nie ma pieniędzy, spłacamy długi po poprzedniku który jak zawsze spadł na cztery łapy i jest nadal jak widać z siebie zadowolony zostawiając nam oprócz 151 milionowego zadłużenia smętny i nużący hejnał. Pytam obecnego włodarza Wojtka, czy został sporządzony audyt po przejeciu rządów kukiza 15, gdzie bilans zamknięcia i otwarcia. Dlaczego zaniechano tych podstawowych i istotnych działań nwowej ekipy.
Byliśmy z PiS-em i co dostaliśmy .Ośmieszano nas dzięki PiS-owi nie tylko w kraju.Nasz region i miasto do dzisiaj uważa się za rejon burdeli,powiązań gangsterskich z naszymi wybrańcami i wszelkich podłości dotychczas nam nieznanych.To nam już dano i przez długie lata tego nam nikt nie odbierze.Jesteśmy tak prymitywni,ze nawet w nowych wyborach każą nam głosować na tych samych wybrańcow,którzy tyle zła nam uczynili.Ponieważ z godnościa jest w ostatnich latach u nas na bakier więc zrobimy to co nam karzą.Za michę zrobimy wszystko a właściwie za ochłapy.
Gdzie jest ten drugi most na Sanie?! Moje elektryczne autko nie może dojechać do mieszkania ktore dostalem jako mieszkanie+
A nasz obiecany most na Sanie ,, wybudował się ,, w Jarosławiu ...
A gdzie są drogi obiecane przez PiS w poprzednich wyborach.Do Malchowic,do Medyki,przejście graniczne w Malchowicach.Nie ma ich i nie było.Te pieniądze są wirtualnie przed wyborami.Po wyborach znikną jak też problemy z ich wydawaniem.
Żeby było jasne, dostaną kasę wszyscy za wyjątkiem zadupia Przemyśl, a jeśli już to grosze, resztki z pańskiego stołu. Czy tego nie rozumiecie suwerenie głosujący na bakuna 15 czyli antypis, tym samym strzelili sobie gola w samo okno. A zemsta jest i będzie sroga, prezes mówił jasno, zagłosujecie na nas dostaniecie pieniądze. A efekty widac od roku rządów nowych, Wojtka i grupki jego zwolenników, nie ma na nic pieniędzy, jedyna działalnośc to podobno spłata czesci długów po Chomie i dalej nic, 0. Będzie jeszcze gorzej, tylko gorzej nie będzie nic, żadnych inwestycji i rozwoju, jedynie marazm i biadolenie że bieda i upadek miesciny ponoć królewskiej i wolnej, z tej wolności skorzystało ponad 10 tysiecy młodych zwiewając z tego zadupia gdzie nie ma żadnych perespektyw na ułożenie życia. Korzysta z tego np. Jarosław który otrzymał ogromny zastrzyk pieniędzy na rozwój miasta i powiatu, ponad 160 milionów, o Rzeszowie, St. Woli, Mielcu czy Tarnobrzegu nie wspomnę bo dostali setki milionów np. Stalowa Wola na budowę 3 go mostu otrzymała 360 milionów to wiadomosc z dnia wczorajszego tj. 22.09. Gratuluje przemyskiemu suwerenowi swietnych wyborów i politycznego nosa, ale na koniec moja stała mantra, jacy wyborcy taka władza, jaki pan taki kram. A co zostało obdarte z tynku całe połacie kamienic, krzywe i obesrane chodniki, setki pustych mieszkań i dawnych lokali handlowo usługowych, brudne i obszczane podcienia w rynku, pustynia sportowa i naukowa na poziomie wyższym i nieustanne nie ma pieniędzy, spłacamy długi po poprzedniku który jak zawsze spadł na cztery łapy i jest nadal jak widać z siebie zadowolony zostawiając nam oprócz 151 milionowego zadłużenia smętny i nużący hejnał. Pytam obecnego włodarza Wojtka, czy został sporządzony audyt po przejeciu rządów kukiza 15, gdzie bilans zamknięcia i otwarcia. Dlaczego zaniechano tych podstawowych i istotnych działań nwowej ekipy.
Byliśmy z PiS-em i co dostaliśmy .Ośmieszano nas dzięki PiS-owi nie tylko w kraju.Nasz region i miasto do dzisiaj uważa się za rejon burdeli,powiązań gangsterskich z naszymi wybrańcami i wszelkich podłości dotychczas nam nieznanych.To nam już dano i przez długie lata tego nam nikt nie odbierze.Jesteśmy tak prymitywni,ze nawet w nowych wyborach każą nam głosować na tych samych wybrańcow,którzy tyle zła nam uczynili.Ponieważ z godnościa jest w ostatnich latach u nas na bakier więc zrobimy to co nam karzą.Za michę zrobimy wszystko a właściwie za ochłapy.