Reklama

Są pieniądze na remonty dróg

24/09/2019 12:42

355 km dróg lokalnych na Podkarpaciu zostanie wyremontowanych dzięki pieniądzom z Funduszu Dróg Samorządowych. Dofinansowanie otrzyma co najmniej 201 inwestycji.

Na listach podstawowych znalazło się 139 zadań realizowanych przez gminy i 62 przez powiaty. Wartość tych pierwszych to 120 mln zł, drugich – 118 mln zł. Na liście znalazły się również zadania wieloletnie z zapewnieniem finansowania w kolejnych latach. Takim jest na przykład budowa drogi Bachów – Chyrzyna w gminie Krzywcza[paywall]. Mierzący 2,5 km odcinek ma powstać do października przyszłego roku. Łączna wartość zadania to 8 mln 464 tys. zł, z czego dofinansowanie wyniesie 5 mln 78 tys. zł.

Urząd Wojewódzki w Rzeszowie zakończył też nabór wniosków na rok 2020. Gminy zgłosiły 168 zadań (wartość inwestycji 333,5 mln zł), a powiaty 51 wniosków (175,6 mln zł). Przewidywane dofinansowanie wyniesie łącznie 163,6 mln zł. O pieniądze z tego naboru stara się Przemyśl na remont ul. Bielskiego.

Reklama

W ramce prezentujemy zadania z naszego regionu z listy podstawowej, a więc te, które dofinansowanie na pewno otrzymają. Jeśli pojawią się oszczędności, pieniądze trafią także na inwestycje z listy rezerwowej. Na niej znalazły się w sumie 53 wnioski z gmin, wśród których 1. miejsce zajmuje gmina Fredropol z pomysłem przebudowy dróg w Kupiatyczach prowadzących na cmentarz i wzdłuż potoku Staszla.

 

Lista podstawowa

Gmina Cieszanów

Budowa drogi gminnej Cieszanów – Nowe Sioło wraz z przeprawą przez rzekę Brusienkę oraz przebudowa odcinka istniejącej drogi

Reklama

Gmina Oleszyce

Przebudowa ul. Konopnickiej w Oleszycach

Miasto Lubaczów

Przebudowa ul. gen. J. Kustronia, ul. M. Pszennego i ul. Z. Nowickiego w Lubaczowie

Przebudowa ul. Rzemieślniczej w Lubaczowie

Przebudowa nawierzchni drogi i chodników w ciągu ulicy Korzeniowskiego

Gmina Medyka

Przebudowa dróg gminnych w Medyce

Gmina Stubno

Przebudowa dróg gminnych Stubno – Stara Szkoła – Kolonia, Stubno – SKR

Gmina Krzywcza

Budowa drogi gminnej Bachów – Chyrzyna

Gmina Radymno

Przebudowa drogi gminnej Skołoszów Tory – Młyn – SP 1 ul. Pogodna i ul. Strażacka

Reklama

Przebudowa drogi gminnej Młyny – Podolszyna

Przebudowa i remont drogi gminnej Łazy – Zagrody

Miasto Radymno

Przebudowa ulic Zimowej, Jana Pawła II, Pogodnej

Przebudowa ulic: Akacjowej, Jana Pawła II, Jagodowej

Gmina Pawłosiów

Przebudowa drogi gminnej Cieszacin Wielki – Pawłosiów

Gmina Pruchnik

Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Pruchnik

Gmina Przeworsk

Remont drogi gminnej w Mirocinie

Gmina Laszki

Przebudowa dróg gminnych Laszki – Podsaw oraz Laszki – Bawoły

Gmina Chłopice

Przebudowa odcinka drogi gminnej Dobkowice – Kaszyce

Reklama

Remont odcinka drogi gminnej Łowce – Tuczempy w Łowcach

Gmina Rokietnica

Przebudowa drogi gminnej nr 111751R

Gmina Żurawica

Przebudowa drogi gminnej w Bolestraszycach

Przebudowa dróg nr 116594R i 116568R na terenie gminy

Gmina Przemyśl

Remont dróg w Ostrowie

Gmina Pruchnik

Przebudowa drogi gminnej nr 111657R w Hawłowicach

Przebudowa drogi gminnej nr 111661R w Rozborzu Okrągłym i w Jodłówce

Gmina Narol

Przebudowa drogi w Narolu

 

Powiat jarosławski

Przebudowa drogi powiatowej Zadąbrowie – Sośnica 

Remont mostu na rzece Lubaczówka w ciągu drogi powiatowej Surmaczówka – Zapałów

Reklama

Powiat przemyski

Przebudowa mostu w ciągu drogi powiatowej w Walawie

Przebudowa drogi powiatowej Olszany – Zalesie – Prałkowce wraz z budową peronu autobusowego w Zalesiu

Powiat przeworski

Przebudowa drogi w Jagielle oraz drogi Gorliczyna – Wólka Pełkińska

Przebudowa dróg Maćkówka – Żurawiczki, Żurawiczki – Zarzecze, Urzejowice – Krzeczowice – Siennów

 

 

 

 


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-09-24 13:59:19

     A gdzie są drogi obiecane  przez PiS w poprzednich wyborach.Do Malchowic,do Medyki,przejście graniczne w Malchowicach.Nie ma ich i nie było.Te pieniądze są wirtualnie przed wyborami.Po wyborach znikną jak też problemy z ich wydawaniem.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Zadumany przemyski obserwator - niezalogowany 2019-09-24 14:02:32

    Żeby było jasne, dostaną kasę wszyscy za wyjątkiem zadupia Przemyśl, a  jeśli już to grosze, resztki z pańskiego stołu. Czy tego nie rozumiecie suwerenie głosujący na bakuna 15 czyli antypis, tym samym strzelili sobie gola w samo okno. A zemsta jest i będzie sroga, prezes mówił jasno, zagłosujecie na nas dostaniecie pieniądze. A efekty widac od roku rządów nowych,  Wojtka i grupki jego zwolenników, nie ma na nic pieniędzy, jedyna działalnośc to podobno spłata czesci długów po Chomie i dalej nic, 0. Będzie jeszcze gorzej, tylko gorzej nie będzie nic, żadnych inwestycji i rozwoju, jedynie marazm i biadolenie że bieda i upadek miesciny ponoć królewskiej i wolnej, z tej wolności skorzystało ponad 10 tysiecy młodych zwiewając z tego zadupia gdzie nie ma żadnych perespektyw na ułożenie życia. Korzysta z tego np. Jarosław który otrzymał ogromny zastrzyk pieniędzy na rozwój miasta i powiatu, ponad 160 milionów, o Rzeszowie, St. Woli, Mielcu czy Tarnobrzegu nie wspomnę bo dostali setki milionów np. Stalowa Wola na  budowę 3 go mostu otrzymała  360 milionów to wiadomosc z dnia wczorajszego tj. 22.09. Gratuluje przemyskiemu suwerenowi swietnych wyborów i politycznego nosa, ale na koniec moja stała mantra, jacy wyborcy taka władza, jaki pan taki kram. A co zostało obdarte z tynku całe połacie kamienic, krzywe i obesrane chodniki,  setki pustych  mieszkań i dawnych lokali handlowo usługowych, brudne i obszczane podcienia w rynku, pustynia sportowa i naukowa na poziomie wyższym i nieustanne nie ma pieniędzy, spłacamy długi po poprzedniku który jak zawsze spadł na cztery łapy i  jest nadal jak widać z siebie zadowolony zostawiając nam oprócz 151 milionowego zadłużenia smętny i nużący hejnał. Pytam obecnego włodarza Wojtka, czy został sporządzony audyt po przejeciu rządów kukiza 15, gdzie bilans zamknięcia i otwarcia. Dlaczego zaniechano tych  podstawowych i istotnych działań  nwowej ekipy. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-09-24 16:21:39

    Byliśmy z PiS-em i co dostaliśmy .Ośmieszano nas dzięki PiS-owi nie tylko w kraju.Nasz region i miasto do dzisiaj uważa się za rejon burdeli,powiązań gangsterskich  z naszymi wybrańcami i wszelkich podłości dotychczas nam nieznanych.To nam już dano i przez długie lata tego nam nikt nie odbierze.Jesteśmy tak prymitywni,ze nawet w nowych wyborach każą nam głosować na tych samych wybrańcow,którzy tyle zła nam uczynili.Ponieważ z godnościa jest w ostatnich latach u nas na bakier więc zrobimy to co nam karzą.Za michę zrobimy wszystko a właściwie za ochłapy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama