Zawodnicy Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin, prowadzonego przez sensei Ryszarda i sensei Jerzego Makarów, zakończyli sezon startowy 2022 – 2023 udziałem w IX edycji turnieju One World One Kyokushin.
Wyczekiwane od trzech lat międzynarodowe zawody, które odbyły się po przerwie spowodowanej pandemią Covid-19, odbyły się w Limanowej. Były otwarte dla wszystkich zawodników reprezentujących światowe organizacje kyokushin. Organizatorem był Klub Kyokushinkai ARS Limanowa prowadzony przez sensei Arkadiusza Sukiennika (4 Dan). Rywalizację oceniało 45 sędziów. Sędzią głównym zawodów był Robert Kopciowski (6 Dan) z Wieliczki, sędzią technicznym Grzegorz Popiołek (3 Dan) z Zakopanego.
W turnieju wzięło udział 200 zawodniczek i zawodników z 34 klubów, członków takich organizacji karate, jak: IKO-1, IKO-Sosai, KWF, WKB, Shinkyokushin, So-Kyokushin czy WKU. Przemyski Klub Karate Kyokushin reprezentowali trzej zawodnicy, którzy wystąpili w konkurencji kumite chłopców, w odpowiednich dla siebie grupach wiekowych i wagowych. Aleksander Warwaruk w kategorii 14 – 15 lat (waga 55 kg), Michał Podgórski w kategorii 12 – 13 lat (45 kg) oraz Samir Azizow w kategorii 10 – 11 lat (powyżej 45 kg).
M. Podgórskiemu nie udało się wyjść ze strefy eliminacyjnej i odpadł z dalszej rywalizacji. A. Warwaruk, po bardzo udanej walce ćwierćfinałowej, zakwalifikował się do półfinału. Ostatecznie zajął 3. miejsce. S. Azizow nie oddał pola żadnemu ze swoich przeciwników. Okazał się niezwykle skuteczny technicznie, dzięki czemu szybko rozprawił się z kolejnymi rywalami i zasłużenie zajął 1. miejsce. Gratulujemy!Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze