Wyprowadzenie ruchu pojazdów z Rynku było jednym z celów wcześniejszych władz miasta, który udało się częściowo osiągnąć. Ruch został poważnie ograniczony. Teraz samochody mają na zabytkowy Rynek wrócić. Burmistrz już złożył wniosek o dodatkowe miejsca parkingowe w okolicy ratusza.
– Bardzo ważną sprawą dla jarosławian jest reorganizacja ruchu w Rynku i nowe miejsca parkingowe. Plan nowej organizacji jest już praktycznie w całości przygotowany – zapowiada burmistrz Waldemar Paluch na swoim profilu w portalu społecznościowym. – W pierwszej kolejności powstanie parking przy placu Świętego Michała, kolejny wzdłuż hali targowej. Zostanie również otwarty ruch od siedziby muzeum w kierunku ulicy Sobieskiego. Tam też będą miejsca parkingowe. Potem powstanie parking przy wylocie ulicy Kasztelańskiej. Na koniec zmienimy kierunek poruszania się wokół Rynku – dodaje, informując, że zmiany są trzyetapowe.Wynika z tego, że walka o zminimalizowanie ruchu samochodów w sąsiedztwie ratusza skończyła się fiaskiem. Burmistrz zapewnia, że na Rynku znajdą się miejsca wyłączone z ruchu. – Przeznaczone zostaną na letnie ogródki kawiarniane, dzięki którym mieszkańcy będą mogli miło i przyjemnie spędzać czas na Rynku – zapewnia W. Paluch.
O informacje dotyczące nowej organizacji i udostępnienie planu zwróciliśmy się początkiem kwietnia do Biura Informacji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Jarosławia. – Złożony został wniosek do starostwa o dodatkowe miejsca płatnego parkowania, na który uzyskaliśmy pozytywną odpowiedź.
W istniejącej w obrębie Rynku strefie ograniczonego postoju powstaną dodatkowe miejsca płatnego parkowania przy placu Świętego Michała, ulicy Opolskiej, Grodzkiej – przed halą, na Rynku wzdłuż podcieni – potwierdza Monika Sadurska z Kancelarii Burmistrza Jarosławia, ponieważ biuro, które zajmowało się m.in. przekazywaniem informacji dla prasy, już nie istnieje. Otrzymaliśmy również plan, choć nieco bardziej okrojony niż ten, jaki burmistrz prezentował na swoim profilu.
Utworzony przed kilkoma laty Park Kulturowy Starego Miasta w Jarosławiu obejmuje cały Rynek. Uchwała o jego powstaniu została przyjęta przez radnych i władze miasta. Powinna być więc realizowana. W wytycznych dotyczących Rynku, zawartych w opisie parku, jest zapis: „...ustala się, że będzie docelowo przeznaczony wyłącznie do ruchu pieszego i rowerowego oraz pojazdów dostawczych i uprzywilejowanych”.
W dalszej części jest mowa o zakazie ruchu w obrębie Rynku, z wyjątkiem dostawy towarów i pojazdów, które muszą tam wjechać. Janusz Szkodny, przewodniczący Rady Miasta Jarosławia, nie chce komentować wchodzących zmian. Przyznaje, że nie jest wystarczająco zorientowany w ich zakresie. Przedstawiciele Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia oficjalnie się nie wypowiadają. Zapraszają w zamian na organizowane co środę spotkanie.
– Do zakazów na Rynku już się ludzie przyzwyczaili. Nie słyszałem, żeby handlujący tam mieli problem z dowiezieniem towaru. Nie sądzę, żeby dodatkowe parkingi przy ratuszu były aż tak ważne. Rzeczywiście ważnych spraw jest bez liku, tylko nikt się nimi nie chce zająć – mówi starszy mężczyzna.
– Ogródków kawiarnianych zlokalizowanych na chodniku obok jadących aut mamy kilka. Spodziewałem się, że na Rynku będzie milej i przyjemniej, a nie bardzo to widzę przy parkingach i normalnym ruchu drogowym – dodaje inny mieszkaniec. Jarosławianie zwracają również uwagę, że plac Rynku nie jest zbyt stabilny, a zwiększony ruch tylko spotęguje zapadanie się podłoża. Mieszkańcy mają dużo do powiedzenia. Zaskakujące jest to, że chcą być anonimowi. Obojętnie, czy są to zwykli ludzie, czy biorący bardziej aktywny udział w życiu miasta. Możliwe, iż dzieje się tak dlatego, że władza w mieście dopiero się tworzy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Panie burmistrzu jeżeli chce Pan gospodarczo rozruszać to miasto to proszę stworzyć obiecywaną w programie wyborczym strefę ekonomiczną (jak do tej pory niewiele o tym słychać) proszę brać przykład nawet z Sieniawy. Rynek niech będzie dla spacerujących i turystów a nie dla samochodów. Zwiększenie ruchu kołowego na rynku miastu nie pomoże.
czy mogę parkować pojazd bojowy BRDMi SKOT masa własna 5,8 tonypytanie do komendanta straży miejskieja po jakiego etat zastępcy zlikwidować
Panie Burmistrzu czy pan sobie wyobraża ludzi w kawiarenkach pomiędzy smrodem spalin samochodowych ? czy to przypadkiem nie maja być miejsca parkingowe dla klientów pana kuzyna, który nabył obiekt na Grodzkiej ?
nie mój SKOT ma katalizator FAP i PDFnie smrodzi
Janku! Możesz parkować pod warunkiem, że kierować będziesz w hełmofonie (ostatecznie może być kask MO lub ORMO).
Janku? SKOT i katalizator? Katalizator to jakiś NATOwski wynalazek. Coś Ci się pomieszało. Może jeszcze opony w transporterach zmieniasz z zimowych na letnie?
To żeś Paluch teraz ładnie dał... Nie ma nic lepszego jak siedzieć sobie w kawiarence pić piwo i słyszeć jeżdżące w koło samochody... Hahahaha :D Ale można było się tego spodziewać Dorwał się do koryta, naobiecywał i gówno z tego. Tak samo ze srażą miejską. Wielki jego plakat na pruchnickiej a na nim napis " głosując na mnie jesteś za likwidacją straży miejskiej " I co ?? I się okazało że zamiast ją likwidować to przeznaczył na nią dodatkowe 100 tyś zł... żenada :/
Chciałeś, to teraz masz, więc dlaczego płaczesz? Żenada, właśnie-żenada to TY i TWÓJ ....
dzięki poproszę radnego w kaskuma w piwnicy kask bojowy
a myślisz wojsko naciera za wozemi spaliny w wozach są filtry cząstek stałychod wejścia do NATO
o widać wspominasz czasy komunypamiętam jak w radymniebiegałeś z tatusiem z jednokolorową szturmówką
Janku! Nie wtrącaj się! 185.25.120.246 to nie jest Twój IP. Komuna to Twoje czasy, SKOTy i BRDeMy. I co ma do tego Radymno?
świerczewski nie wiem skąd ty takie rewelacje bierzesz ale po pierwsze ja nie głosowałem na niego a po drugie żenada to wszystkie twoje posty bo piszesz po prostu żeby "coś napisać". Co, chcesz być cybercelebrytą i zaistnieć dzieki swoim beznadziejnym tekstom na łamach regionalnej gazety ?? śmieszny jesteś człowieczku :) I daruj sobie komentarze w formie odpowiedzi bo mnie to na prawdę nie rusza :)
Jako jeden z wielu dałeś się zrobić w jajo. Tak. W JAJO. I to jest właśnie żenujące. Żadnych rewelacji nie napisałam a Twoje poglądy mnie nie interesują. Nikt nikogo do niczego nie zmuszał. Frajer zawsze pozostanie frajerem.
I takim frajerem jesteś właśnie ty :) pozdrawiam cię Looooserze :)
A i zapomniałem dodać. Twój ostatni post w ogóle nie dotyczy mojej ostatniej wypowiedzi :) tak więc potwierdza to mój poprzedni wpis. Piszesz cokolwiek byle by "coś napisać" hehe :) żenujący jesteś, poważnie :)
a wspominacie komunęświerczewski wam sięw głowie w.......tak pamiętam miałeś 3 promile i cię z roboty wywalili .......
a kto sprawdzi czy mam kask straż miejska nie ma prawa wejść do wozu bojowego
pytałem radnegoma kask z napisem WRONczy taki może być
etat zastępcy komendanta straży miejskiejdo likwidacjipo jakiego dwa etatyZbyszek ratuj Jarosław
Powinni jeszcze zrobić przystanki MZK a na placu po katedrze postawić stację benzynową!
samochód po straży miejskiej proszę przekazać do domu dziecka
Panie burmistrzu jeżeli chce Pan gospodarczo rozruszać to miasto to proszę stworzyć obiecywaną w programie wyborczym strefę ekonomiczną (jak do tej pory niewiele o tym słychać) proszę brać przykład nawet z Sieniawy. Rynek niech będzie dla spacerujących i turystów a nie dla samochodów. Zwiększenie ruchu kołowego na rynku miastu nie pomoże.
Ale, jaja.
czy mogę parkować pojazd bojowy BRDMi SKOT masa własna 5,8 tonypytanie do komendanta straży miejskieja po jakiego etat zastępcy zlikwidować