Reklama

Sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa z wizytą w Przemyślu

07/04/2015 17:12

Andrzej Kunert, sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Warszawie, był gościem prezydenta Przemyśla Roberta Chomy.

Spotkanie miało charakter roboczy i dotyczyło przemyskich upamiętnień. ROPWiM jest jedynym państwowym organem inicjującym i koordynującym działalność związaną z upamiętnianiem historycznych wydarzeń i miejsc oraz postaci w dziejach walk i męczeństwa narodu polskiego w kraju i zagranicą, a także walk i męczeństwa innych narodów na terytorium Polski. Rozmowa dotyczyła m.in. zbliżającej się 30. rocznicy ustanowienia przy ulicy Przemysława w Przemyślu cmentarza żołnierzy niemieckich poległych w latach 1939 – 1945, a także prowadzonych w ostatnich miesiącach ekshumacji żołnierzy włoskich i rosyjskich. Ze swojej strony prezydent zwrócił sekretarzowi rady uwagę na upamiętnienie Polaków zamordowanych w Dobromilu i Lacku – Salinie. Mowa była również o zaplanowanych na 24 sierpnia br. uroczystych obchodach w Zadwórzu.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości