Andrzej Kunert, sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Warszawie, był gościem prezydenta Przemyśla Roberta Chomy.
Spotkanie miało charakter roboczy i dotyczyło przemyskich upamiętnień. ROPWiM jest jedynym państwowym organem inicjującym i koordynującym działalność związaną z upamiętnianiem historycznych wydarzeń i miejsc oraz postaci w dziejach walk i męczeństwa narodu polskiego w kraju i zagranicą, a także walk i męczeństwa innych narodów na terytorium Polski. Rozmowa dotyczyła m.in. zbliżającej się 30. rocznicy ustanowienia przy ulicy Przemysława w Przemyślu cmentarza żołnierzy niemieckich poległych w latach 1939 – 1945, a także prowadzonych w ostatnich miesiącach ekshumacji żołnierzy włoskich i rosyjskich. Ze swojej strony prezydent zwrócił sekretarzowi rady uwagę na upamiętnienie Polaków zamordowanych w Dobromilu i Lacku – Salinie. Mowa była również o zaplanowanych na 24 sierpnia br. uroczystych obchodach w Zadwórzu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze