Grasowali na terenie powiatu stalowolskiego. Ich celem były damskie torebki. Za ich kradzieże odpowiedzialnych jest trzech młodych mężczyzn.
Pierwszy rozbój miał miejsce w miniony piątek, 6 bm., tuż po północy w miejscowości Pysznica. Celem napastników padła 48-letnia kobieta, którą pozbawili torebki z pieniędzmi i dokumentami, a następnie oddalili się z miejsca zdarzenia, odjeżdżając samochodem. Kolejna próba kradzieży damskiej torebki miała miejsce tego samego dnia w Stalowej Woli. Tu mężczyźni próbowali okraść 82-latkę, ale zachowała zimną krew i dzięki jej zdecydowanej postawie odstąpili od swoich zamiarów. Dzień później trójka szabrowników znowu grasowała w Stalowej Woli, na ulicy Ofiar Katynia. Tym razem za cel obrali sobie dwie kobiety w wieku 71 i 77 lat. Obie straciły swoje torebki wraz z zawartością. Agresorzy w wieku 17, 18 i 21 lat zostali zatrzymani niedługo po zajściu, w okolicy, w której dopuścili się kradzieży. Jak poinformowała stalowowolska policja, dwaj pierwsi to mieszkańcy Stalowej Woli, a najstarszy pochodzi z powiatu niżańskiego. Oprócz wspomnianych występków mają też na koncie rozbój w miejscowości Pysznica.
Przedwczoraj, 10 bm., cała trójka została doprowadzona do Sądu Rejonowego w Stalowej Woli. Zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Grozi im do 12 lat więzienia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze