Reklama

Sezon grzewczy ruszył. Pamiętajmy o bezpieczeństwie

23/10/2015 07:33

W związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego mł. bryg. Daniel Dryniak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu, przypomina o zasadach bezpieczeństwa:

– Kiedy tylko nadchodzą chłody, wielu ludzi zaczyna się dogrzewać urządzeniami elektrycznymi lub gazowymi. Należy bezwzględnie przestrzegać zasady, żeby umieszczać je w bezpiecznej odległości od materiałów czy przedmiotów łatwopalnych i na podłożu niepalnym. Jeżeli korzystamy z pieców lub kominków na paliwo stałe, należy przed sezonem grzewczym przebadać przewody kominowe i wentylacyjne. Bardzo często nieszczelne lub niedrożne przewody kominowe i wentylacyjne są przyczyną śmiertelnych zatruć tlenkiem węgla. Dlatego namawiam właścicieli mieszkań czy domków jednorodzinnych do zainstalowania czujnika tlenku węgla, który kosztuje niecałe sto złotych, a zapewnia bezpieczeństwo.


Młodszy brygadier Daniel Dryniak, rzecznik prasowy KM Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama