Reklama

Siedmiu fałszywych uczniów

27/10/2020 12:36

W związku z obecną sytuacją epidemiczną, obywatele Ukrainy nie mogą przyjeżdżać do Polski. Wyjątkiem są osoby spełniające określone warunki, na przykład uczniowie i studenci. Tę „furtkę” postanowili wykorzystać młodzi Ukraińcy.

Na przejściu granicznym w Budomierzu w trakcie kontroli granicznej na wjazd z Ukrainy do Polski pokazali funkcjonariuszom SG zaświadczenia o przyjęciu do polskiej szkoły policealnej. Szczegółowa analiza zaświadczeń została przeprowadzona z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu i potwierdziła fałszerstwo.

Siedem zaświadczeń było w całości podrobionych. Młodzi obywatele Ukrainy upierali się jednak, twierdząc, że są słuchaczami polskiej szkoły i jadą pobierać naukę. Wtedy funkcjonariusze nawiązali kontakt ze szkołą i okazało się, że młodzi mężczyźni nie są jej słuchaczami.

Wobec takich dowodów cudzoziemcy przyznali, że zaświadczenia jeszcze na Ukrainie kupili przez internet, płacąc za każde po 200 – 300 złotych.  Po przedstawieniu zarzutów cała siódemka została zawrócona na Ukrainę.


J.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama