W związku z obecną sytuacją epidemiczną, obywatele Ukrainy nie mogą przyjeżdżać do Polski. Wyjątkiem są osoby spełniające określone warunki, na przykład uczniowie i studenci. Tę „furtkę” postanowili wykorzystać młodzi Ukraińcy.
Na przejściu granicznym w Budomierzu w trakcie kontroli granicznej na wjazd z Ukrainy do Polski pokazali funkcjonariuszom SG zaświadczenia o przyjęciu do polskiej szkoły policealnej. Szczegółowa analiza zaświadczeń została przeprowadzona z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu i potwierdziła fałszerstwo.
Siedem zaświadczeń było w całości podrobionych. Młodzi obywatele Ukrainy upierali się jednak, twierdząc, że są słuchaczami polskiej szkoły i jadą pobierać naukę. Wtedy funkcjonariusze nawiązali kontakt ze szkołą i okazało się, że młodzi mężczyźni nie są jej słuchaczami.
Wobec takich dowodów cudzoziemcy przyznali, że zaświadczenia jeszcze na Ukrainie kupili przez internet, płacąc za każde po 200 – 300 złotych. Po przedstawieniu zarzutów cała siódemka została zawrócona na Ukrainę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze