Reklama

Siedmiu (nie)wspaniałych. Przemyscy policjanci interweniowali wobec 7 kierowców

Za nic mają ryzyko utraty prawa jazdy, wysokie mandaty, punkty karne, czy ryzyko ograniczenia lub pozbawienia wolności. Nadal wsiadają za kółko po alkoholu. Tylko w ciągu minionego weekendy, przemyscy policjanci interweniowali wobec 7 kierowców na podwójnym gazie.

Wszyscy stanowili realne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Ich nietrzeźwość potwierdzona została badaniami alkomatem, które wykazały obecność znacznej ilości alkoholu w organizmach.

Pierwszy nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przez świadka, który uniemożliwił dalsza jazdę 73-letniemu kierującemu citroenem. Mieszkaniec powiatu lubaczowskiego miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Kolejny nietrzeźwy kierujący to 48-letni mieszkaniec gm. Dubiecko, którego nieodpowiedzialność również zgłosił policji świadek. Mężczyzna wydmuchał ponad 0.6 promila alkoholu.

Reklama

Tego samego dnia (w sobotę 24 czerwca), policjanci z komisariatu w Medyce ujawnili, że 48-letni rowerzysta, mieszkaniec powiatu przemyskiego miał ponad 3 promile.  Nieco później, policjanci ruchu drogowego z przemyskiej komendy zdecydowali się przebadać 31-letniego mieszkańca powiatu przemyskiego, który prowadził pojazd marki Opel. Mężczyzna wydmuchał blisko pół promila alkoholu.

Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 32-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego, który z prawie 2 promilami spowodował kolizję i swoim renaultem uderzył w zaparkowane audi.  Przedostatnim nieszczęśnikiem okazał się 39-letni mieszkaniec Przemyśla, który jadąc rowerem elektryczny, przewrócił się i wymagał pomocy medycznej. Przykre, że nie wymagał od siebie trzeźwości zanim zdecydował się na przejażdżkę, bo wydmuchał ponad 3 promile.

Reklama

Niedzielny wieczór okazał się pechowy również na 69-letniego kierowcy mikrobara, który miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

– Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze – przypomina przemyska policja.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości