W drugiej edycji Powiatowego Konkursu „Śladem Wielkich Polaków”, organizowanego w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, wzięło udział 138 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Prezentowali swoje umiejętności plastyczne, recytatorskie i literackie, a zwycięzców wybierało aż 12-osobowe jury.
Pomysłodawczyniami i organizatorkami konkursu są Małgorzata Hałajko i Małgorzata Stec, nauczycielki Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących. W tym roku imprezie patronował ks. Jan Twardowski, duchowny, który ze swoimi przemyśleniami w prosty sposób potrafił dotrzeć do każdego człowieka i przekazać uniwersalne wartości.
W kategorii plastycznej zwyciężyły Kinga Misiąg z Zespołu Szkół w Pawłosiowie oraz Karolina Szawara z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Juliusza Słowackiego w Jarosławiu. Wśród recytatorów najlepsza była Weronika Szymczycha z Gimnazjum nr 1 im. bpa Ignacego Krasickiego w Radymnie oraz Patrycja Gawura z Zespołu Szkół Drogowo- Geodezyjnych i Licealnych im. A. Witkowskiego w Jarosławiu. W kategorii literackiej najlepszą okazała się Paulina Grygiel z Gimnazjum Publicznego im. ks. Bronisława Markiewicza w Pruchniku i Krystian Baran z Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych i Rolniczych im. Adama Mickiewicza w Radymnie. W podsumowaniu konkursu i wręczeniu nagród uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz przedstawiciele lokalnych władz.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze