Reklama

Słodko-gorzka dawka przemyśleń na temat nałogów

O tym, że uzależnienia mogą się obrócić przeciwko nam, przypominał każdy ze spektakli zaprezentowanych przez młodzież ze szkół powiatu przemyskiego, w ramach 14. już edycji Powiatowego Przeglądu Małych Form Teatralnych „Porozmawiajmy o uzależnieniach”.

Wydarzenie organizowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Przemyślu, pod patronatem starosty przemyskiego, co roku uczula młodzież na czyhające na nią liczne zagrożenia w postaci uzależnień.

Ich wachlarz jest naprawdę szeroki, co tylko utwierdza pedagogów w przekonaniu, że warto angażować uczniów do tego typu przedsięwzięć. Od lat tematyka prezentowanych spektakli z udziałem dzieci i młodzieży dotyczy więc uzależnień od: nikotyny, alkoholu, substancji psychoaktywnych, ale też internetu, telefonu, portali społecznościowych, zakupów czy pracy.

Reklama

Pole do popisu młodzi aktorzy biorący udział w przeglądzie mieli więc ogromne. Widownia oglądająca teatralne sztuki prezentowane na scenie Centrum Kulturalnego w Przemyślu miała okazję do refleksji, ale nie brakowało też wesołych akcentów, choć sam temat skłaniał raczej do poważnych przemyśleń.

Finalnie zwycięzcą przeglądu została grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie. Tuż za nią, na miejscu drugim, uplasowali się przedstawiciele przemyskiego „Elektronika”, a trzecią lokatę zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żurawicy.

Reklama

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama