Słodko-gorzki smak miało pierwsze przed inauguracją nowego roku szkolnego 2015 – 2016 spotkanie (25 sierpnia br.) z dyrektorami placówek oświatowych w przemyskim magistracie. Miło było podczas wręczenia nominacji nowym szefom szkół i mianowanym na wyższe stopnia awansu zawodowego nauczycielom. Mniej miło, kiedy okazało się, że do końca br. może jednak zabraknąć w miejskim budżecie pieniędzy na oświatę.
Podczas części oficjalnej naczelnik Wydziału Edukacji UM w Przemyślu Elżbieta Tarnawska podziękowała odchodzącym dyrektorom szkół, gratulowała nowo powołanym. Mianowania osobiście wręczał prezydent R. Choma. Trójce odchodzących, czyli: Barbarze Warynkiewicz (Gimnazjum nr 2), Stanisławowi Kołodziejowi (Gimnazjum nr 3) oraz Piotrowi Kroczkowi (SP 14), dziewiątce obejmujących od 1 września br. stanowiska dyrektorskie, czyli: Magdalenie Danieluk (Gimnazjum nr 3), Halinie Wiśniewskiej (Gimnazjum nr 5), Małgorzacie Kozaczenko (SP 14), Halinie Ruśnicy (Przedszkole Miejskie nr 2), Jolancie Zaleskiej (Przedszkole Miejskie nr 4), Marii Marcinkiewicz (Przedszkole Miejskie nr 19), Andrzejowi Olejnikowi (Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych), Piotrowi Pipce (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2) oraz Bogusławowi Klisowskiemu (Gimnazjum nr 1). Akty powołania otrzymało czterech metodyków: ks. Jerzy Gałązka, Zofia Czyżyk, Adam Woś i Katarzyna Głowacz oraz 15 nauczycieli na wyższe stopnie awansu zawodowego, którzy złożyli specjalne ślubowanie.
Mniej przyjemnie zrobiło się, kiedy skarbnik miasta Maria Łańcucka zaapelowała do dyrektorów o stworzenie planu oszczędnościowego na cztery miesiące, które pozostały do końca br., bo... może w oświatowym budżecie zabraknąć ok. 5 mln zł. – Jest konieczność stworzenia systemu realizacji tylko zadań obligatoryjnych w szkołach. W tym roku przeprowadzona została kontrola Regionalnej Izby Obrachunkowej, która wykazała pewne nieprawidłowości w kilku placówkach oświatowych w Przemyślu. Apeluję więc o wzmożoną kontrolę finansową – podsumowała M. Łańcucka.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.hehe @xyz nie gorączkuj się, chyba trafiłem w samo sedno ? Wakacje się kończą, nie spinaj się, bo niedługo trzeba wrócić do pracy i zarabiać na kolejne wczasy :)
zabiora innym a im dadzą tak bedzie zobaczycie
Dlaczego nie jestem nauczycielem w Rzeszowie, tam jest prawdziwy Prezydent.
Biuro rachunkowe https://monitorprawa.pl/biuro-rachunkowe
Nauczyciele... kolejni uprzywilejowani
I co, żal doopę ściska?
hehe @xyz nie gorączkuj się, chyba trafiłem w samo sedno ? Wakacje się kończą, nie spinaj się, bo niedługo trzeba wrócić do pracy i zarabiać na kolejne wczasy :)