Reklama

Słonne po raz 44.

21/09/2025 13:03

W piątek, 12 września w Kresowym Domu Sztuki w Dubiecku odbył się wernisaż wystawy prac malarskich uczestników pleneru malarskiego, który trwał w Słonnem koło Dubiecka od 31 sierpnia do 14 września.


W tegorocznej edycji pleneru udział wzięli: Andrzej Cieszyński, Grzegorz Mazurek, Marek Olszyński, Łukasz Cywicki, Maria Ferenc, Elżbieta Cieszyńska, Jan Ferenc, Kamila Bednarska, Renata Wota (udział honorowy), Wolfgang Brenner, Andrzej Zalecki, Janusz Cywicki i ich prace były eksponowane w Kresowym Domu Sztuki. Jacek Grzegorzak, burmistrz Dubiecka, otwierając wystawę, podziękował artystom za to, że od czterdziestu czterech lat chcą tu przyjeżdżać i dzielić się swoją sztuką z mieszkańcami. Warto wiedzieć, że był to już czterdziesty czwarty plener malarski w Słonnem. Niektórych uczestników dawnych plenerów już nie ma. Pojawili się nowi. Wioska przez niecałe pół wieku zupełnie się zmieniła, tylko mgły snujące się pod wiszącą kładką nad Sanem są urokliwe jak dawniej. Artyści mówią o magii tego miejsca i coś w tym musi być, skoro wracają tu co roku i zawsze znajdują inspiracje do dzieł pokazywanych dawniej w wiejskiej świetlicy, a teraz w Kresowym Domu Sztuki.

J.S

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama