Reklama

„Słowak” na podium

W sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie odbyło się Wojewódzkie Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół, Gmin, Powiatów i Klubów za rok szkolny 2014 – 2015.

Zawody szkolne organizowane przez Szkolny Związek Sportowy rozgrywane są w trzech kategoriach wiekowych: dla szkół podstawowych to Igrzyska Młodzieży Szkolnej, dla gimnazjów – Gimnazjada, a dla szkół średnich – Licealiada. W ubiegłym roku szkolnym w każdej z kategorii wiekowych zawody w różnych dyscyplinach sportowych odbyły się we wszystkich powiatach i prawie wszystkich gminach naszego województwa. Startowało w nich ponad 105 tys. młodych sportowców. W kategorii gmin w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady sklasyfikowano łącznie 158 gmin. Miasto Przemyśl w tej kategorii zajęło drugie miejsce, ustępując tylko Rzeszowowi. Aż 164 szkoły ponadgimnazjalne brało udział w zawodach wojewódzkich w ramach Licealiady. Najlepszą szkoła na Podkarpaciu okazało się V Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie. Na najniższym stopniu podium znalazło się I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Przemyślu.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama