Reklama

Ślubowanie 40 nowych funkcjonariuszy

08/02/2015 12:06

W ubiegłym tygodniu w Komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu odbyło się uroczyste ślubowanie.

Kandydaci na pograniczników zostali zakwalifikowani do służby po dwóch etapach, będących czymś w rodzaju sprawdzianu, na który składały się: testy psychologiczne, badania na wariografie, test wiedzy ogólnej i poziomu znajomości języków obcych oraz sprawności fizycznej. W grupie nowo przyjętych funkcjonariuszy, w której jest 5 pań, 23 osoby mają ukończone studia wyższe. 

Teraz wszystkich czeka ośmiomiesięczne szkolenie w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie. Potem egzamin końcowy i dopiero wtedy, już w stopniu kaprala SG, wrócą do bieszczadzkiego oddziału i rozpoczną służbę na granicy, gdzie będą mogli w praktyce wykorzystać wiedzę zdobytą na kursie. – Nie narzekamy na brak kandydatów. W ubiegłym roku do oddziału wpłynęło aż dwa tysiące podań o pracę i do służby przyjęto sto dziewięć osób, a od początku tego roku zgłosiło się już dwustu chętnych. To świadczy to o atrakcyjności służby w naszej formacji – mówi st. chor. Anna Michalska z referatu prasowego BiOSG.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama