Reklama

Służby podają coraz więcej szczegółów akcji ratowniczej na A4 [ZDJĘCIA]

06/03/2021 16:00

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu opublikowała zdjęcia z akcji ratowniczej prowadzonej dziś w nocy na autostradzie A4 w związku z wypadkiem ukraińskiego autokaru. W działaniach wzięło udział 19 zespołów ratownictwa medycznego, dwa śmigłowce, 30 zastępów zawodowej i ochotniczej straży pożarnej.

– Na miejsce zostały  zadysponowane jednostki państwowej straży pożeranej z Jarosławia oraz ochotnicza straż pożarna, które były pierwsze na miejscu akcji wspólnie z zespołami ratownictwa medycznego – mówi st. bryg. Daniel Dryniak Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. – Czterem osobom udało się o własnych siłach opuścić autobus, do kolejnych 43 strażacy musieli  wykonywać dostęp przy użyciu specjalistycznego sprzętu, gdzie trzeba było rozcinać konstrukcję, uwalniać poszkodowanych i przekazywać państwowemu ratownictwu medycznemu – relacjonuje D. Dryniak, dodając, że strażacy cały czas udzielali poszkodowanym kwalifikowaną pierwszą pomoc, oraz zabezpieczali teren działań.  – Akcja była trudna – podsumowuje D. Dryniak.

 

Reklama

W działaniach wzięło udział 30 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej. W sumie 112 strażaków . Wśród wysłanych do akcji ratunkowej sił było 5 zespołów ratownictwa technicznego, w tym specjalistyczny dźwig, którym wyciągnięto leżący na skarpie autokar.  Podkarpackie służby korzystały z rozwiązań wypracowanych na podstawie doświadczeń z poprzedniej katastrofy autokaru do jakiej doszło w naszym regionie. – Mamy doświadczenia z poprzedniego takiego wypadku, trzy lata temu w Leszczawie Dolnej,  gdzie wiemy o tym, że osoby poszkodowane rozpierzchły nam się potem po terenie, w związku z tym zadysponowana został grupa dronowa, która z góry obserwowała teren akcji – informuje D. Dryniak.

 

Reklama

Jakość działań służb została wysoko oceniana. – Akcja została przeprowadzona bardzo sprawnie – podkreślała na dzisiejszej konferencji  prasowej wojewoda Ewa Leniart. Podobnego zdania był też wiceszef podkarpackich strażaków D. Dryniak. – Chciałbym podkreślić doskonałą współpracę z ratownictwem medycznym – mówił. Podziękowania strażakom, ratownikom i policjantom za udaną akcję składała wojewoda  E. Leniart, podając, że gotowość udzielenia wsparcia władzom województwa zadeklarowała też strona rządowa. – Pragnę  podziękować nie tylko służbom, które już wymieniłam, ale też ministrom, którzy bezpośrednio interesowali się sytuacją. W stałym kontakcie pozostaje zarówno z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji panem Mariuszem Kamińskim, jak i z Ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamczykiem, na bieżąco informowany był też Minister Zdrowia– wyliczała E. Leniart. –Wszyscy deklarowali pełne wsparcie, w przypadku gdyby siły i środki którymi dysponuje   województwo były niewystarczające – poinformowała.  – Z tego wsparcia nie musieliśmy korzystać – kończyła wojewoda.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    janek - niezalogowany 2021-03-06 16:46:32

    szkoda kazdego straconego zycia... wspolczuje

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jan z Sanepidu - niezalogowany 2021-03-06 20:57:12

    Naprawdę Sanepid robił tam zdjęcia ? :-P 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ellla - niezalogowany 2021-03-07 08:21:55

    szukali maseczek to tylko potrafia

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama