Gospodarzem centralnych wydarzeń Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej był w tym roku Jarosław. Dwudniowy zjazd zorganizowany pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa” obfitował w rozmowy o życiowym powołaniu, sprzyjał nawiązywaniu nowych przyjaźni, modlitwie, a jednocześnie radosnemu przeżywaniu tego wyjątkowego czasu.
Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej wróciło po przerwie spowodowanej pandemią. 22 i 23 kwietnia młodzież katolicka z terenu całej archidiecezji przemyskiej tłumnie zjechała do Jarosławia, by wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.
Pierwszego dnia uczestników SMAP-u czekało[paywall] nabożeństwo Adoracji Krzyża SMAP w Kolegiacie pw. Bożego Ciała, któremu przewodniczył abp Adam Szal. Oprócz niego obecni byli m.in.: abp senior Józef Michalik, bp Krzysztof Chudzio i kapłani posługujący na terenie miasta. Dzień ten uświetniły również koncerty religijno-patriotyczne.
Z kolei w sobota była centralnym dniem SMAPU, podczas którego w kolegiacie pw. Bożego Ciała w Jarosławiu homilię do młodych wygłosił podczas mszy św. abp Adam Szal.
– Każdy z nas ma swoją drogę do wiary, drogę do tego, aby uwierzyć że Jezus jest nie tylko genialnym nauczycielem, ale jest naszym Panem i Zbawicielem – mówił.
Sobotnie uroczystości zakończyła procesja posłania ulicami miasta z Najświętszym Sakramentem. Na koniec ks. abp. Adam Szal ze sceny na placu ks. Piotra Skargi, która była wcześniej miejscem koncertów ewangelizacyjnych, wyraził podziękowania dla wszystkich uczestników tegorocznego spotkania, ogłaszając jednocześnie Sanok miejscem SMAP w przyszłym roku.
W krótkich słowach do młodych zwrócił się też wiceburmistrz Jarosławia Dariusz Tracz, wyrażając nadzieję, że te 2 dni poświęcone na wspólną modlitwę, ale też muzykowanie i rozmowy, okażą się dla nich wartościowe, a ich efektem będą nowe cenne znajomości i przyjaźnie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze