Jedna osoba zginęła w wypadku, do którego doszło dziś (27 maja) po godz. 10 w Ostrowie koło Przemyśla. Zablokowana jest droga wojewódzka nr 884 Przemyśl – Domaradz. Policjanci kierują samochody bocznymi drogami przez Ostrów.
– Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze pracujący na miejscu, najprawdopodobniej kierujący osobowym fiatem skręcając w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo motocykliście. Doszło do zderzenia, w wyniku którego 40-letni kierowca motocykla, pomimo podjętej próby reanimacji, zmarł na miejscu. Trwają czynności, które pozwolą wyjaśnić dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia – informuje podkomisarz Bogusława Sebastianka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.
Wiadomo, że 78-letni kierowca fiata był trzeźwy.
AKTUALIZACJA:
Ruch na drodze przywrócono przed godz. 14.00.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.W tym wieku powinno byc zabierane prawo jazdy !!!!
Przynajmniej dodatkowe badania dla osób w podeszłym wieku ...
dla dziadka dożywocie !Bo do auta to tylko jedynie Służby Więziennej......Szkoda Motocyklisty...Niech ci ziemia lekką będzie [*]
pieprzycie głupoty - co chwilę gówniarze są sprawcami wypadków a nie doświadczeni kierowcy . Są wyjątki ale to tylko wyjątki .
jedno pytanie ......ile miał na liczniku motocyklista?
Mam wrażenie że dla nie których to i tak wina motocyklisty...
Dla mnie to jest chore.......dziadek się wjebał na drogę nie patrząc na nic...ale i tak go bronicie...masakra jakaś...
Może i kawał ale wątpię żeby 40 latek kręcił do odciny ...
piłuje sie mlodych za predkosc ale starszym tez powinni robic badania na sprawnosc za kierownica. patrzac na fiata to motocyklista duzo nie mial
Też uważam że osobom w tym wieku powinno być zabierane prawo jazdy refleks już nie ten tak jak i koncentracja
patrzac na fiata duzo niemial.. zreszta kazdy madry nie bedzie krecil do odciny przy dzisiejszych karach za predkosc.wiiny 78 latek to nie ulega watpliwosci..
Nie wiecie czy jest już droga całkowicie odblokowana ?
kursy kursy dla starszych bo nie kazdy jest taki sam
nawety jak bedzie zablokowana to obok jest rownolegla do glownej takze mozna spokojnie objechac
Mój kolega motocyklista, jeździ zawsze na światłach drogowych długich, aby być widocznym na drodze. Dziadek wymusił pierwszeństwo i jego wina jest ewidentna. Ale moim zdaniem gdyby motocyklista jechał z dozwolona prędkością, to miałby czas na wykonanie wielu czynności, aby uniknąć zderzenia. Przy prędkości 50-60 na godzinę, nie tworzą się z motocykla takie strzępy. Widocznie jechał tak jak większość motocyklistów i dlatego będzie spoczywał wśród tych co mieli pierwszeństwo przejazdu.
Haha gowniarze ? Z podkreśleniem 40 letni motocyklista a wina jest dziadka który wymusił
A jak byś ty jechal z taką prędkością i nagle by ci wyjechało auto to tez byś spoczywał w spokoju. Lol ktoś tu nie umiem czytać wina dziadka który nie wiem gdzie miał oczy !! Do więzienia go żeby ludzie wkoncu patrzyli na motocyklistów
motocyklista też nie jest bez winy!! gdyby jechał z dozwoloną prędkością a nie zapierdzielał wymijając wszystkie auta po drodze miałby szansę uniknąć zderzenia! owszem zawinił dziadek, ale nie zrobił tego specjalnie! a najwięcej do powiedzenia mają osoby które nie były świadkami zdarzenia!
Rodzinę tragicznie zmarłęgo 40 latka bardzo proszę o kontakt lamecka-a@o2.pl
A gdzie jest policja jak jeżdżą po 170 na godz. Ostrów.łętownia. wapowce. zamiast zabrać 3 sprawka dla przykładu byłby spokój.ale oni wolą się czcić na normalnego kierowcę co jedzie 70 na godz wot taką policja
"ktoś" tak się składa, że znajomy był świadkiem wypadku, a motocyklista nie jechał nawet 80km/h więc widzisz tu jakąś jego wine? tak jak napisałeś.. nie wiesz nic to się nie odzywaj.
Miał dozwoloną prędkość, więc nie szukaj w nim winy.
Staruszkowie to niestety problem na drogach ja w tamtym roku ledwo przezylem jedac na rowerze bo staruszka byla slepa a policja niestety na brak dowodow umorzyla dochodzenie jeden wielki sajgon... a jezeli chodzi o ten wypadek to wyrazy wspolczucia tj masakra zginac z nie swojej winy... nawet nie ma jak tego okreslic bo co napisac odpoczuwaj w pokoju kplego???
ledwie go widać zza kierownicy to jeszcze nic nie widzi stary cap to jedno , a prędkość motocyklisty to drugie przy 50 to by się zatrzymał i starego na kopał :)
DLA TYCH KOMENTUJĄCYCH KTÓRZY OBWINIAJĄ śp. MOTOCYKLISTE. Jechał 70 !!! Wiec nie piszcie głupot tylko dlatego że widzicie prosty odcinek drogi i ścigacza . Bo nie wszyscy muszą motorami od razu świrować !!!!!!!!
Na taką wiadomość czekałem od początku "sezonu" Czekam na kolejnych :)
Ty jesteś nienormalny człowieku !!!Nikomu nie życzy się takiego losu . Byłam , widziałam . Jechał 70 , wina leży po stronie kierowcy auta.Wiec jakim prawem piszesz takie coś ?Do psychiatryka odsyłam skoro cieszy Cie krzywda innych !!!
wyrazy współczucia dla rodziny motocyklisty *
...motocykliści też jeżdżą jak idioci...., i bardzo często stwarzają zagrożenie na drodze...
konkretne pytanie zapewne zapierdzielał zdrowo i nikt tego się nie dowie......
Wszyscy, którzy piszą, że gdyby motocyklista jechał chocby 50km/h nie mają pojęcia o jeździe motorem i drodze hamowania. Motorem nie wyhamuje do zera awaryjnie, autem z takiej prędkości i owszem, z mniejszymi skutkami
każdemu się łatwo mówi i zrzuca winę na drugą osobę póki kogoś w waszej rodzinie nie spotka taka tragedia
sam jesteś zwykłym frajerem takim robakiem skoro piszesz takie bzdury kto cię wychował...
tak się składa, że jechał przepisową prędkością
Jeśli motocyklista jechał z prawidłową prędkością lub nieznacznie większą, to patrząc na wgniecenie w samochodzie, nie musiała być duża, a kierujący samochodem dokonał skrętu w lewo nie ustępując pierwszeństwa to oczywistym jest że jest winny, Powinno mus się zabrać dożywotnio prawo jazdy jak również wymierzyć karę adekwatną do tego co zrobił. Zabił człowieka.
Uważam, że osoby po 65 roku życia nie powinny wsiadać za kółko, bo to już nie ten wzrok i nie ten refleks. A co dopiero mówić o 78 latach. Są darmowe autobusy dla osób w takim wieku, więc myślę, że dla własnego i cudzego bezpieczeństwa warto z nich korzystać...
Piszecie tak tu, ale czy ktoś z was się pomodlił za tego motocykliste?"anglik" Chodzi ci o gówniarzy motocyklistów czy o kierowców auta?bo jeśli ci chodzi o motocyklistów to najczęściej jest sprawcą wypadku kierowca auta. Nie jesteś w stanie powiedzieć ile jedzie motor i czy zdążysz przejechać przez jezdnie czasami lepiej poczekać. Motocykle są wszędzie!!!
Wspomniane miejsce wypadku to teren zabudowany. Prędkość dopuszczalna to 50 km/h... i przy takiej prędkości przedni widelec w motorze urwało??? Resztę dopowiedzcie sobie sami... Niech spoczywa w spokoju...
W tym wieku nie powinno się prowadzić tak śmiercionośnej maszyny jaką jest samochód. Sorry ale motoryka już nie ta...
w stu procentach się z tym zgadzam np. kończysz 70 lat albo 65 nie masz prawajazdy przecież wiadomo że starszy człowiek gorzej widzi, słyszy itp.
nawet jeśli jechał by z dużą prędkością a dziadek by mu nie wyjechał nie spodziewanie nic by się najprawdopodobniej nie stało
A mówią że to młodzi jeżdżą nie ostrożnie , Osobom po 70 roku życia powinno być zabierane prawo jazdy bo stwarzają zagrożenie na drogach , bo się nie patrzą w lusterka wymuszają pierwszeństwa już nie mówię o włączaniu kierunkowskazu przy skręcie. Na czerwonym świetle to jeżdżą jak na zielonym.
Do Baronjack widelec to masz w rowerze lub w szufladzie w kuchni, przednie zawieszenie zamocowane jest do dwóch"półek " aluminiowych. Aluminium jest bardzo kruche i nie trzeba dużych prędkości żeby się wyłamały. Spoczywaj w pokoju motocyklisto[i]. Co do kierowcy samochodu to ten kto dojdzie do tego wieku w dalszym ciągu będzie uważał się za dobrego kierowcę. Używa się słowa motocykl a nie motor.
Wsiądź na moto, pojeździj, nabierz wprawy, doświadczenia i dopiero pisz swoje przemyślenia, zobacz jaka jest budowa motocykla i dopiero oceniaj dlaczego jest tak zniszczony. to nie samochód w którym można wykonać gwałtowny manewr, wykonać gwałtowne hamowanie . tu masz dwa koła i dosłownie kilka centymetrów które łączą cię z asfaltem. droga hamowania dłuższa niż samochodu, a hamować trzeba z głową żeby motor nie stracił przyczepności lub cie nie nakrył. Więc ogarnij się trochę. Jeżeli jadąc 50 km\h w ciągu ułamka sekundy wjeżdża przed ciebie prawie stojąca przeszkoda nie jesteś w stanie zrobić nic... szczęście i doświadczenie to nie samochód tylko motor.. tu nie uderza tylko blacha ale ciało. szkoda chłopa i szkoda dziadka.
Do "ktoś". Jakby starszy pan zrobił to specjalnie to byłoby to zabójstwo. W tym przypadku jest sprawcą straszliwego wypadku. Nic nie może umniejszyć jego winy. Na pewno nie uczyni tego ujadanie przeciwników motocyklizmu. Motocyklista musiał być doskonale widoczny, ale niestety nie powstrzymało to starszego Pana od wykonania śmiertelnego manewru. Trudno mówić tu o surowej karze dla osoby w takim wieku, lecz jeśli chodzi o motoryzację powinien się już z nią do końca życia stykać jedynie w autobusie.
Większość wypadków sa spowodowane przez nie ustąpienie pierwszeństwa. Niestety jadący autem nie rozglądają się za motocyklistami a jest ich masa :(
od 55 powinny byc wprowadzone psychotesty tak jak maja zawodowi kierowcy
ciekawe ile na godzine jechał kolega motocyklem,masz dwa koła umiesz przewidywać ,ograniczone zaufanie i ciągłe myslenie o tym ze mnie na motorku jak walną to ja strace zycie,wiec uwazam ile jade
Czy ktos zna chociaż inicjały zmarłego motocyklisty?czy to był chłopak z Kmieci?
niech śmiga po niebieckich autostradach [*]
Witam kierowcy aut są odwazniejsi bo to nie ich pasja łączy. Wszystkim kierowcom aut zwracam szczegolna uwagę na to aby zwracali uwagę na ruch i zwracali uwagę na lusterka przed wyprzedzeniem. P.S - szczere kondolencje rodzinie zmarlego.
Ku....... Mac motocyklista też człowiek. A kierowca auta powinien mieć oczy do okola głowy a nie udawać. Ze nic się nie stało. Szanujmy się na wzajem to będzie mniej wypadków i kolizji z tego typu wypadkami związanymi.
A co za różnica ile miał na liczniku zaraz powiecie ze to motocyklista spowodował wypadek bo za szybko jechał. Do pierdla z dziadkiem.
A jak ma się do tego praca zawodowa do 67 lat? Taki np.kierowca tira?
nwm po co stare pryki siadają do samochodów jak by nie siadała do samochodu to by masz motocyklista by żyła a przez tego starego pryka go już z nami nie ma a rodzina trzyma się razem z motocyklistami :( [*]
Jak tak czytam te posty to mam wrażenie , że sami eksperci z zakresu rekonstrukcji wypadków z udziałem motocyklistów. Patrząc na foto jak zniszczony został motocykl i jakie odkrztałcenia posiada Fiat mogę jednoznacznie stwierdzić, że wina leży tu tylko i wyłącznie po stronie kierowcy fiata. Motocyklista najwyraźniej nie jechał na odcinku drogi z prędkością większą niż 70 km/h. Niech spoczywa w pokoju. Jego droga dobiegła końca.
Jak byś przeczytał opis to byś wiedział że motocyklista jechał prawidłowo czyli prędkość też była zgodna z przepisami
w.ania zawodowi kierowcy mają badania co 5 lat o ile się nie mylę. i po 60 roku zycia powinny te badania dotyczyć wszystkich kierowców, niezależnie od kategorii. Ale nikt tego nie zrobi, bo dziadki to żelazny elektorat PiSu.
To przesiądźcie się na samochody. Podziwiam tych, którzy dla wiatru ryzykują życie. Pomyślcie o Waszych bliskich. Są inne bezpieczniejsze pasje.
pi...ly morderca i tyle w temacie
W tym wieku powinno byc zabierane prawo jazdy !!!!
[*]
Przynajmniej dodatkowe badania dla osób w podeszłym wieku ...