Reklama

Śniadanie wielkanocne dla starszych i samotnych

Śniadania wielkanocne w trynieckim Centrum Usług Społecznych, które jednoczą osoby starsze i samotne, są już tradycją.

Jak podaje Urząd Gminy w Tryńczy, zebrani goście zostali przywitani przez sołtysów poszczególnych wsi: Stanisława Gliniaka – sołtysa wsi Tryńcza, Elżbietę Sobalę – sołtys wsi Gorzyce, Grzegorza Drzystka – sołtysa wsi Jagiełła oraz Romana Kozyrę – sołtysa wsi Gniewczyna Łańcucka.

Następnie[paywall]  wójt gminy Tryńcza Ryszard Jędruch, przewodnicząca rady gminy Zofia Nowak, wiceprzewodniczący Janusz Niżnik oraz Stanisław Kogut, a także przewodniczący komisji ds. opieki społecznej, ładu i porządku publicznego Tadeusz Korpeta, zastępca komisji ds. opieki społecznej, ładu i porządku publicznego Danuta Mucha złożyli przybyłym świąteczne życzenia.

Swoją obecnością zaszczycili również duszpasterze: ks. Roman Trzeciak, ks. Józef Machaj, ks. Jan Pilek, ks. Bolesław Pilek oraz ks. Krzysztof Filip, którzy pobłogosławili świąteczne potrawy i również złożyli wielkanocne życzenia.

Seniorzy, po podzieleniu się jajkiem, w iście wielkanocnej, radosnej atmosferze posmakowali tradycyjnych potraw przygotowanych przez koła gospodyń z: Tryńczy, Głogowca, Wólki Małkowej, Ubieszyna, Gorzyc, Jagiełły, Gniewczyny Łańcuckiej oraz Gniewczyny Trynieckiej.

Dodatkowo na zakończenie spotkania każdy z nich otrzymał prezent „od zajączka”, przekazany przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej.


fot.UG Tryńcza
Wielkanocne śniadanie organizowane przez trynieckie centrum może być dla niektórych jedyną, prawdziwie świąteczną, spędzoną z innymi ludźmi, oznaką nadchodzących Świąt Zmartwychwstania.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama