Śniadania wielkanocne w trynieckim Centrum Usług Społecznych, które jednoczą osoby starsze i samotne, są już tradycją.
Jak podaje Urząd Gminy w Tryńczy, zebrani goście zostali przywitani przez sołtysów poszczególnych wsi: Stanisława Gliniaka – sołtysa wsi Tryńcza, Elżbietę Sobalę – sołtys wsi Gorzyce, Grzegorza Drzystka – sołtysa wsi Jagiełła oraz Romana Kozyrę – sołtysa wsi Gniewczyna Łańcucka.
Następnie[paywall] wójt gminy Tryńcza Ryszard Jędruch, przewodnicząca rady gminy Zofia Nowak, wiceprzewodniczący Janusz Niżnik oraz Stanisław Kogut, a także przewodniczący komisji ds. opieki społecznej, ładu i porządku publicznego Tadeusz Korpeta, zastępca komisji ds. opieki społecznej, ładu i porządku publicznego Danuta Mucha złożyli przybyłym świąteczne życzenia.
Swoją obecnością zaszczycili również duszpasterze: ks. Roman Trzeciak, ks. Józef Machaj, ks. Jan Pilek, ks. Bolesław Pilek oraz ks. Krzysztof Filip, którzy pobłogosławili świąteczne potrawy i również złożyli wielkanocne życzenia.
Seniorzy, po podzieleniu się jajkiem, w iście wielkanocnej, radosnej atmosferze posmakowali tradycyjnych potraw przygotowanych przez koła gospodyń z: Tryńczy, Głogowca, Wólki Małkowej, Ubieszyna, Gorzyc, Jagiełły, Gniewczyny Łańcuckiej oraz Gniewczyny Trynieckiej.
Dodatkowo na zakończenie spotkania każdy z nich otrzymał prezent „od zajączka”, przekazany przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

fot.UG Tryńcza
Wielkanocne śniadanie organizowane przez trynieckie centrum może być dla niektórych jedyną, prawdziwie świąteczną, spędzoną z innymi ludźmi, oznaką nadchodzących Świąt Zmartwychwstania.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze