Stowarzyszenie Sołtysów Powiatu Przemyskiego wybrało zarząd na kadencję 2016 – 2020. Prezesem ponownie została Maria Jakubowska, która od wielu lat jest sołtysem w Grochowcach (gm. Przemyśl). Nie miała żadnych kontrkandydatów.
Do zarządu stowarzyszenia weszło jeszcze 9 sołtysów – po jednym z każdej gminy. Są to[paywall]: Teresa Madej (gm. Bircza), Maria Sztur (gm. Dubiecko), Maria Szwaja (gm. Fredropol), Andrzej Borsuk (gm. Krasiczyn), Maria Pawłowska (gm. Krzywcza), Halina Chytra (gm. Medyka), Krzysztof Świdnicki (gm. Orły), Mieczysław Dunik (gm. Stubno) i Janusz Rabka (gm. Żurawica).
W komisji rewizyjnej zasiedli: Maria Fedaczyńska, Ireneusz Woch i Józef Janowski.
– Chcemy nadal się rozwijać, bo to najważniejsze, żeby stowarzyszenie działało jak najprężniej – mówi Maria Jakubowska.
Dodaje, że stowarzyszenie ma sukcesy. – Kiedy zaczynaliśmy, była duża rozbieżność, w niektórych gminach sołtysi nie byli nawet zapraszani na sesje, nie mieli diet. W tej chwili zostało to w miarę ujednolicone – podkreśla.
Zaznacza też, że dzięki działaniu stowarzyszenia krajowego udało się wprowadzić fundusz sołecki. – Ten fundusz daje duże efekty – podkreśla M. Jakubowska.
Wyróżnienia dla sołtysów
Kilku sołtysów zostało uhonorowanych Medalem św. Izydora Oracza. Są to: Jerzy Opala, Janusz Demkiewicz, Zygmunt Dziaczyński, Maria Pilip, Karol Mościszko, Mieczysław Czwerenko, Maria Fedaczyńska, Józef Sobański, Jan Wanat, Franciszek Madejowski, Janusz Koralewicz, Maria Szwaja. Odznaczenia wręczał przewodniczący rady powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej Zbigniew Bojko.
Za współpracę ze Stowarzyszeniem Rolników Podkarpacia przy projekcie „Aktywne wsie przemyskie” specjalne podziękowania otrzymali: Janina Biernat, Danuta Pacuła, Maria Pilip, Stanisław Hawryś, Adam Rabski, Ryszard Kozak, Mieczysław Dunik, Eugeniusz Stelmach, Aleksander Dzimira, Kazimierz Szkółka, Grzegorz Finik, Grzegorz Pomykała, Józef Sobański, Józef Kocyła i Edward Szczygieł. Wręczyła je prezes Stowarzyszenia Rolników Podkarpacia Gabriela Rowińska-Rodak.
Spotkanie odbyło się w ośrodku „Sadaro” w Rokszycach. Byli na nim obecni m.in.: posłowie Wojciech Bakun (Kukiz’15), Mieczysław Kasprzak (PSL) i Marek Rząsa (PO) oraz wicestarosta powiatu przemyskiego Marek Kudła i przewodniczący rady powiatu Ryszard Adamski.
fot.Paweł Bugira
Wręczenie Medali św. Izydora Oracza.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.a idz z taką sołtyską pan w pizdu
a idz z taką sołtyską pan w pizdu