Z werdyktu jurorów tegorocznego konkursu „Piękna Wieś Podkarpacka” z pewnością mogą być dumni mieszkańcy Sośnicy w gminie Radymno, których miejscowość zajęła w tej rywalizacji mocne, drugie miejsce. Ale powody do dumy mają też zapewne zamieszkujący Gniewczynę Tryniecką, która uplasowała się tuż za podium.
Coroczny konkurs na najpiękniejszą wieś Podkarpacia jest jednym z głównych elementów „Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021-2025”. Jego założeniem jest promowanie piękna wiejskiego krajobrazu, jak również dbałości mieszkańców o swoje najbliższe otoczenie. O miano najpiękniejszej wsi walczyło wiele sołectw z terenu Podkarpacia.
Nie wszystkie jednak dostały szansę na wyjście z pierwszego etapu i zakwalifikowanie się do finałowej dziesiątki. To szczęście miały...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 77% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze