Uroczysta gala wręczenia statuetek SOW-ik i Super SOW-ik połączona była z jubileuszem 10-lecia działalności Specjalistycznych Ośrodków Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w województwie podkarpackim.
Uroczystość odbywała się 8 i 9 grudnia na Zamku w Krasiczynie. Jej głównym organizatorem było Stowarzyszenie Centrum Wsparcia i Profilaktyki działające przy Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Korytnikach.
Statuetka SOW-ik i Super SOW-ik stała się już swoistą formą wdzięczności za zrozumienie problemu, wytrwałość w trudach pracy i przełamanie stereotypowego podejścia do zjawiska przemocy domowej. Jest również wyrazem wdzięczności za całokształt pracy na niwie pomocy dziecku, rodzinie dotkniętej problemem przemocy oraz każdej innej osobie w potrzebie[paywall].
Statuetki SOW-ik’2016 otrzymali: Stanisława Dentko-Homlak – dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Dębicy, Iwona Stefanowska – pracownik socjalny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarosławiu i Beata Chmielowiec – funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej, koordynator procedury „Niebieskiej Karty”.
Przyznano również dwie nagrody Super SOW-ik’2016. Pierwsza przypadła Marzenie Wilk – prezes Stowarzyszenia Victoria, które ma swoją siedzibę w Rzeszowie, ale działa na całym Podkarpaciu. „Kobieta wiary i czynu, dla której nie ma rzeczy niemożliwej. Realizator wielu projektów dotyczących m.in. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, czy też równouprawnienia kobiet” – usłyszeliśmy w uzasadnieniu.
Druga statuetka trafiła do rąk Łukasza Kosiby, odpowiedzialnego za opracowanie i realizację Wojewódzkiego Programu Pomocy i Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu. „Niezwykle ceniony za otwarty umysł i ogromną chęć współpracy na niwie przeciwdziałania przemocy. Nie zna słów ‘tego się nie da zrobić’, zawsze powtarza, że znajdziemy rozwiązanie, aby się dało” – tak brzmiała krótka charakterystyka pana Łukasza.
Ponadto wyróżnienia otrzymali: Renata Jaremko – funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku, Dorota Lignar – przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Jaśle oraz Ewa Patała – pracownik MOPS w Sanoku.
Gdy przyszedł czas na podziękowania, szczególny upominek czekał na dyrektora ośrodka w Korytnikach Piotra Hryniszyna. Z okazji 10 lat współpracy pracownicy wręczyli mu pięknie oprawiony list z podziękowaniami.
Gala była jednocześnie podsumowaniem kolejnej edycji kampanii „Biała Wstążka”, której celem jest inicjowanie społecznej debaty i dyskusji na temat przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań na rzecz jej przeciwdziałania.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze