Reklama

Śpiewali z uśmiechem w szkole muzycznej

W Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu odbyła się III edycja konkursu piosenki anglojęzycznej „I can sing a smile”, zorganizowanego przez Przedszkole Miejskie nr 20 oraz Przedszkole nr 4 „Zielony Zakątek” w Przemyślu.

Utwory w języku angielskim zaprezentowały reprezentacje miejskich przedszkoli numer: 2, 3, 4, 11, 14, 16, 19, 20 oraz Niepublicznego Przedszkola Językowego „Promyczek” i Publicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Felicjanek. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie piosenki anglojęzycznej i przyznać trzeba, że dzieci poradziły sobie z tym wyzwaniem wyśmienicie. Publiczność miała okazję podziwiać nie tylko piękny śpiew wykonawców, ale także ciekawe kostiumy oraz rekwizyty. A wszystko z uśmiechem na ustach!

Oceniający zmagania przedszkolaków brali pod uwagę kryteria językowe, a więc trudność wykonywania piosenki oraz wymowę. Nie bez znaczenia były też sposób interpretacji utworu i ogólny wyraz artystyczny. Ostatecznie jury zdecydowało się przyznać trzy pierwsze miejsca: Lenie Łuc z Przedszkola nr 2, Filipowi Sitko z Przedszkola nr 19 oraz Kai Grabowskiej z Publicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Felicjanek[payall]. Drugie miejsce wyśpiewali sobie Hania Wajda z Przedszkola nr 20, Agatka Bieliszak z Przedszkola nr 4 oraz Alicja Drębkowska z Przedszkola nr 11. Natomiast trzecie miejsce zajęli: Pola Pilch z Przedszkola nr 3, Jan Augustyn z Przedszkola nr 14, Gabriela Berej z Przedszkola nr 16 oraz Antonina Broż z Niepublicznego Przedszkola Językowego „Promyczek”.

Reklama

Był i quiz

Po części konkursowej uczestnicy wzięli udział w quizie dotyczącym programu dwujęzyczności „Tom and Keri”, który jest realizowany we wszystkich miejskich przedszkolach. Na koniec wszyscy wykonawcy otrzymali dyplomy, nagrody i drobne upominki. Organizatorkami konkursu była Natalia Wołoszyn z Przedszkola nr 20 oraz Katarzyna Pudysz z Przedszkola nr 4 „Zielony Zakątek”, a jego głównym celem było zachęcenie najmłodszych do nauki języka angielskiego i zainteresowanie nim. Sponsorami nagród i upominków dla uczestników konkursu byli: Urząd Miejski w Przemyślu, koordynator Programu Powszechnej Dwujęzyczności Paweł Poterucha, dyrektor Centrum Języków Obcych „Student” Marzena Semeniuk, Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne oraz wydawnictwo Nowa Era.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 06/05/2025 16:13
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama