Zespół śpiewaczy „Niezapominajki” powstał dwa lata temu, z inicjatywy burmistrza miasta i gminy Cieszanów Zdzisława Zadwornego, przy wsparciu sekretarza Szymona Kuzyka. W założeniu ma być grupą podtrzymującą tradycje śpiewania folklorystycznych pieśni.
Założycielką, a zarazem kierownikiem chóru jest Maria Kida. To ona postarała się o fundusze na jednolite stroje estradowe. W skład grupy wchodzą także: Janina Obirek, Janina Maciejewicz, Józefa Makuch, Aniela Szlezak, Grażyna Barszcz, Teresa Ciećkiewicz, Stefania Krzemińska i Janina Bem.
Chór uświetnia[paywall] wszystkie ważne uroczystości w powiecie i nie tylko. Występował również za granicą, na Węgrzech. Panie przypominają piosenki, które pamiętają z czasów młodości. Tym samym ocalają od zapomnienia regionalne utwory. Na pytanie, czy jest to sposób na zabicie czasu, odpowiadają, że to raczej sens ich życia. Spotykają się, ćwiczą, a przede wszystkim wychodzą z domu i nie poddają się codziennej rutynie.
W grupie, jak w rodzinie, obchodzą imieniny czy urodziny, organizują wspólne ogniska i wyjazdy. Jak powiedziała jedna z członkiń chóru, uczestnictwo w tej inicjatywie jest dla niej remedium na wszystkie bolączki, a głównie na nadciśnienie. Podobno po każdym spotkaniu poziom endorfin wzrasta, a ciśnienie spada. Zapytane o plany na przyszłość, cieszanowskie „Niezapominajki” pokazały swój terminarz zapełniony datami licznych koncertów.
Pomimo amatorskiego przygotowania poziom wokalny pań nie odbiega od tego prezentowanego przez zawodowe wokalistki. Chór działa przy Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie, dzięki wsparciu Wojciecha Świzdora i Tomasza Roga. 5 lutegobieżącego roku przyjął nazwę „Niezapominajki”, bo podobno trudno o nich zapomnieć.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nadciśnienie to duży problem, ale żeby go leczyć musimy go zdiagnozować. Warto zaopatrzyć się w ciśnieniomierz do domowego użytku i codziennie wykonywać pomiary ciśnienia. Sama korzystam z ciśnieniomierza simple sanity, mogę go polecić dla każdego.
Nadciśnienie to duży problem, ale żeby go leczyć musimy go zdiagnozować. Warto zaopatrzyć się w ciśnieniomierz do domowego użytku i codziennie wykonywać pomiary ciśnienia. Sama korzystam z ciśnieniomierza simple sanity, mogę go polecić dla każdego.