Reklama

Spłonął dom, w którym było 9 osób

24/01/2015 07:17

– Zgłoszenie o pożarze otrzymaliśmy o 2.35 w czwartek, 22 stycznia. Po 10 minutach na miejscu był pierwszy zastęp straży pożarnej. Płomienie obejmowały już cały budynek. Na szczęście dziewięć młodych osób nocujących w nim wyszło z pożaru bez obrażeń – relacjonuje st. kpt. Krzysztof Kowal z jarosławskiej komendy straży pożarnej.

To już drugi w ostatnich dniach szczególnie niebezpieczny pożar, tydzień wcześniej spłonął dom w Szówsku. Ogień zauważono nad ranem. Do pożaru domu w Woli Węgierskiej przyjechali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu oraz jednostki ochotnicze. 

W sumie 9 zastępów z około 40 ratownikami. Płomienie ognia, ze względu na porę, zostały zauważone dość późno i mimo trwającej blisko 5 godzin akcji budynek spłonął. Pozostała tylko zwęglona konstrukcja, ale całość nie nadaje się do użytku. Strażacy nie wskazali przyczyn pożaru. Gdy przyjechali, palił się już cały dom i ustalenie miejsca zarzewia było niemożliwe. Wyjaśnianiem przyczyn zajęła się policja. Budynek nie był na stałe zamieszkany. Służył jako miejsce wypoczynkowe. W czasie pożaru byli w nim młodzi ludzie, którzy spędzali tam ferie zimowe.  

– Drewniany budynek i późna pora. Te czynniki sprawiają, że pożar jest wyjątkowo groźny. Dom pali się szybko, a mieszkańcy najczęściej wtedy śpią. Przy takich zdarzeniach podstawowym zadaniem jest ratowanie ludzi – wyjaśnia strażak, apelując jednocześnie o szczególną ostrożność do zajmujących budynki drewniane.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości