Reklama

Społecznicy uhonorowani

W Wiejskim Domu Kultury w Nowosielcach odbyła się II Gminna Gala „Liderzy zmian społecznych”.

Gala liderów stanowi okazję do uhonorowania zaangażowania organizacji społecznych i osób indywidualnych[paywall] w kształtowanie polityki społecznej gminy Przeworsk. Zainaugurowała ją projekcja filmu poświęconego społecznej aktywności samorządu, instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych.

Prowadzący – Sabina Południak i Jan Solarz – przybliżyli zgromadzonym sylwetki wyróżnionych. Za dostrzeganie potrzeb społecznych i kreowanie zmian w tym zakresie uhonorowano społecznika i samorządowca, prezesa aktywnie działającego Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej Wiesława Bukowskiego.

Statuetkę „Lider zmian społecznych” za całokształt działalności i wielką życzliwość otrzymała także inicjatorka i założycielka Koła Gospodyń Wiejskich w Chałupkach, dyrektor Szkoły Podstawowej w Chałupkach Danuta Sobala.

Dla ducha

Po części oficjalnej gali nadszedł czas na ucztę dla ducha. Zaprezentowali się: Chór „Veritas” z Nowosielec pod dyrygenturą Katarzyny Burkot oraz pochodząca z Nowosielec wokalistka, absolwentka wokalistyki na kierunku jazz i muzyka estradowa UMCS w Lublinie Natalia Wilk. Gwiazda wieczoru w duecie z Tomaszem Momotem zaprezentowała „Najpiękniejsze ballady świata”.

Na tę wyjątkową okoliczność listy gratulacyjne przesłali: marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński, poseł na Sejm RP Krystyna Wróblewska, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz starosta przeworski Bogusław Urban. Organizatorami byli: wójt gminy Przeworsk Daniel Krawiec, Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku oraz Centrum Usług Wspólnych Gminy Przeworsk.


AN
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama