W Wiejskim Domu Kultury w Nowosielcach odbyła się II Gminna Gala „Liderzy zmian społecznych”.
Gala liderów stanowi okazję do uhonorowania zaangażowania organizacji społecznych i osób indywidualnych[paywall] w kształtowanie polityki społecznej gminy Przeworsk. Zainaugurowała ją projekcja filmu poświęconego społecznej aktywności samorządu, instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych.
Prowadzący – Sabina Południak i Jan Solarz – przybliżyli zgromadzonym sylwetki wyróżnionych. Za dostrzeganie potrzeb społecznych i kreowanie zmian w tym zakresie uhonorowano społecznika i samorządowca, prezesa aktywnie działającego Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej Wiesława Bukowskiego.
Statuetkę „Lider zmian społecznych” za całokształt działalności i wielką życzliwość otrzymała także inicjatorka i założycielka Koła Gospodyń Wiejskich w Chałupkach, dyrektor Szkoły Podstawowej w Chałupkach Danuta Sobala.
Po części oficjalnej gali nadszedł czas na ucztę dla ducha. Zaprezentowali się: Chór „Veritas” z Nowosielec pod dyrygenturą Katarzyny Burkot oraz pochodząca z Nowosielec wokalistka, absolwentka wokalistyki na kierunku jazz i muzyka estradowa UMCS w Lublinie Natalia Wilk. Gwiazda wieczoru w duecie z Tomaszem Momotem zaprezentowała „Najpiękniejsze ballady świata”.
Na tę wyjątkową okoliczność listy gratulacyjne przesłali: marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński, poseł na Sejm RP Krystyna Wróblewska, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz starosta przeworski Bogusław Urban. Organizatorami byli: wójt gminy Przeworsk Daniel Krawiec, Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku oraz Centrum Usług Wspólnych Gminy Przeworsk.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze