Reklama

Spontanicznie. Amatorsko. Niezależnie [GALERIA]

Nazwa S.A.N. oznacza spontanicznie, niezależnie i amatorsko. Ma również nawiązywać do przepięknej rzeki, nad którą jest położony Przemyśl. Przemyski Teatr S.A.N. ma za sobą kolejne miesiące działań. Z każdym kolejnym się rozwija i ma coraz więcej pomysłów.

Rozmowa z założycielami, członkami teatru amatorskiego Małgorzatą Dec i Rafałem Paśką.

Jak minęły Wam wakacje? Większość teatrów wtedy pauzuje. A Wy?

Małgorzata Dec: – Działaliśmy cały czas. Przerwy nie wpływają na nas dobrze. Bez teatru nam źle[paywall]. Wyjazdy rodzinne oczywiście były, a między nimi nasz projekt „Teatr naszym gościem, naszym przyjacielem”, realizowany w ramach Aktywnych Obywateli Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Z całą ekipą teatru odwiedziliśmy małe miejscowości w gminie Przemyśl, by wymienić: Krówniki, Grochowce, Łętownię i Hermanowice. Prowadziliśmy aktywne warsztaty teatralne, przygotowaliśmy minispektakl razem z dziećmi. Odbyły się warsztaty plastyczne i muzyczne z wykorzystaniem bębnów, które stanowiły muzyczne tło bajki.

Reklama

Rafał Paśko: – Finałem projektu był autorski spektakl Nauczka, zaprezentowany na Zamku Kazimierzowskim dla wszystkich dzieciaków z projektu oraz mieszkańców Przemyśla. Było kolorowo i edukacyjnie. W naszych działaniach, skierowanych szczególnie do najmłodszych, warstwa edukacyjna jest szczególnie ważna.

Pracujecie nad kolejnymi projektami. Czego niebawem można się spodziewać?

MD: – W październiku odbędzie się Festiwal Kamishibai – japońskiego teatru obrazkowego. Formy, którą bardzo polubiliśmy i postanowiliśmy ją rozwinąć w naszym mieście. Dziewięć szkół w ramach projektu zaprezentuje własne bajki. Zostaną przeprowadzone warsztaty, a każda szkoła otrzyma teatrzyk kamishibai do animacji dla swoich uczniów. Projekt „Teatr ze skrzynki” odbywa się w ramach akcji Bardzo Młoda Kultura Podkarpackie Inicjatywy Kulturalne i jest koordynowany przez Centrum Kulturalne w Przemyślu. Więcej na ten temat można znaleźć na naszej stronie i profilu facebookowym.

Reklama

RP: – Jesteśmy również w środku projektu, który realizujemy z Fundacją Banku Zachodniego WBK oraz Stowarzyszeniem Absolwentów i Przyjaciół PWSW w Przemyślu. Jego tytuł to „Do Teatru, w Teatrze i dla Teatru”. Odbiorcami są dzieci i młodzież z Domu Dziecka „Maciek” w Przemyślu. Gościł u nich aktor zawodowy ze spektaklem i krótkim warsztatem pacynkowym. Byliśmy razem w Rzeszowie w teatrze zawodowym „Maska” i zaprosiliśmy wszystkich uczestników na naszą Nauczkę. Czeka nas jeszcze przygotowanie miniatury teatralnej o dobrych manierach. Tym razem właśnie z pacynkami.

Ciekawie płynie wam czas...

Reklama

MD: – Tak. S.A.N. zawsze płynie z ciekawymi pomysłami, a wszystko to skierowane jest w stronę mieszkańców naszego miasta i okolic.

RP: – Angażujemy młodzież i dorosłych. Chcemy, aby w naszym mieście S.A.N. był postrzegany jako przemyska marka. Wiem, że idziemy dobrą drogą, a pomaga nam w tym Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek”, które jest naszym partnerem. Nieoceniona jest pomoc pani dyrektor Renaty Nowakowskiej. Wspiera nas coraz więcej osób i instytucji. To bardzo cieszy.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Bulldog - niezalogowany 2016-10-29 12:36:52

    Rozmowa z Rafałem Paśko! a nie Paśką!? tępaki!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama