Reklama

Sport, muzyka i wyborowe trunki. Działo się w długi weekend!

Podczas tegorocznego długiego majowego weekendu Narol tętnił życiem. Imprez i towarzyszących im atrakcji było tak wiele, że dosłownie każdy mógł znaleźć odpowiadającą własnym upodobaniom rozrywkę.

Narolska Majówka pomyślana została tak, by mieszkańcy nie mieli czasu na nudę. Z pewnością prawdziwą gratką była 6. edycja Konkursu Smaków Regionalnych Nalewek, który od dwóch lat ma już rangę międzynarodową. Wydarzenie, którego nie powinni omijać amatorzy wyborowych trunków, niejako otworzyło imprezę, rozpoczynającą się 1 maja. Degustacji i ocenie poddano w tym roku 71 nalewek z Polski i z zagranicy. Było popołudniową atrakcją pierwszego dnia majówki, a poprzedziły je występy solistów i zespołów ze szkół gminy narol oraz GOK-u w Narolu, a także chórzystów z Tanwi, kapeli podwórkowej Pawlaki oraz gwiazdy wieczoru – kapeli Jędrusie. Zgłodniali mogli się posilić na stoiskach zastawionych regionalnymi przysmakami, serwowanymi przez panie z kół gospodyń wiejskich.  Natomiast najmłodsi mogli dać upust swojej energii na placu rekreacyjno-sportowym. Na koniec tradycyjnie zafundowano mieszkańcom rozrywkę w postaci dyskoteki „pod chmurką”. O dobre nastroje uczestników zadbał DJ Tiger. Dodatkową atrakcją był natomiast pokaz szermierki w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej „Bractwa Jana III Sobieskiego” z Narola.

O historii wódek i likierów
Trzeciego maja odbyły się natomiast uroczystości patriotyczne, połączone z Dniem Strażaka. Sportowy akcent tegorocznej majówki stanowiły natomiast XXXV Narolskie Biegi Uliczne i czwarty turniej w ramach Roztocze Cup 2018, rozegrany na stadionie miejskim. Ciekawymi wydarzeniami były też z pewnością koncert „W hołdzie dla niepodległej” oraz połączony z prezentacją multimedialną wykład Adama Łukawskiego na temat historii fabryk wódek i likierów działających na terenach wschodnich. Z wydarzeniem tym niejako korespondowały popołudniowe warsztaty tworzenia nalewek, które poprowadzili Hieronim Błażejak – mistrz polskich nalewek oraz Jan Babczyszyn – prezes Polskiej Akademii Smaku.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ozzman - niezalogowany 2018-05-09 18:10:38

    WÓDKA NA SZCZURY TRUTKA !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości