Reklama

Sportowcy inspirują [ZDJĘCIA]

W ramach tegorocznych półkolonii pod wspólnym hasłem „Radosna Przygoda”, odbywających się w Pruchniku, Tuczempach i Chłopicach młodzież miała wyjątkową okazję spotkać się ze sportowcami pochodzącymi z powiatu jarosławskiego. To wydarzenie nie tylko dostarczyło uczestnikom wielu pozytywnych emocji, ale także zainspirowało ich do aktywnego spędzania czasu i rozwijania pasji sportowych.

Pierwszym z gości był Miłosz Wałach, piłkarz ręczny, bramkarz, który swoją sportową karierę rozpoczął w UKS „Jedynka” Pruchnik, a obecnie reprezentuje barwy wielkiego klubu, wielokrotnego mistrza Polski, zwycięzcy Ligi Mistrzów, Industrii Kielce. Miłosz opowiadał młodzieży o swoich sportowych doświadczeniach, wyzwaniach związanych z karierą zawodową oraz o roli determinacji i ciężkiej pracy w osiąganiu sukcesów.

Drugim ze znanych sportowców był Sebastian Pawlak, zawodnik Texom Eurobusu Przemyśl, grającego w FOGO Futsal Ekstraklasie. Popularny „Seba” nie tylko dzielił się swoimi doświadczeniami piłkarskimi, ale także przeprowadził mini treningi, zdradzając kilka ciekawostek taktycznych i technicznych. Rozgrywki „1 na 1” z uczestnikami okazały się świetną zabawą i okazją do zdobycia nowych umiejętności piłkarskich[paywall].

Reklama

Kolejną inspirującą postacią był Marcin Jaworski, nauczyciel wychowania fizycznego, trener sportów walki w Klubie Sportów Walki Sokół Jarosław oraz radny powiatu jarosławskiego. Marcin, mający na swoim koncie sukcesy na arenach ogólnopolskich i europejskich, opowiedział dzieciom o swojej drodze do sukcesu, podkreślając znaczenie edukacji i aktywności fizycznej w życiu młodych ludzi. Jego zaangażowanie społeczne i działalność jako wychowawca dzieci i młodzieży zrobiły ogromne wrażenie na uczestnikach półkolonii.

Zabawa i nauka

– Półkolonie „Radosna Przygoda” to jednak nie tylko spotkania z inspirującymi sportowcami. Program obejmował także warsztaty kreatywne i ekologiczne, które pozwalały dzieciom rozwijać umiejętności artystyczne i uczuliły je na potrzebę dbania o środowisko. Wycieczka do Przemyśla z wizytą w kinie, grą terenową i przejażdżką na torze saneczkowym była jedną z głównych atrakcji. „Misja Firma” – gra z zakresu przedsiębiorczości, umożliwiła dzieciom poznanie zasad prowadzenia biznesu i wcielenie się w różne role na rynku pracy. Wycieczka do Hadli Szklarskich, gdzie dzieci korzystały z basenu, odkrywały tajemnice ogrodu sensorycznego i sprawdzały swoje umiejętności na strzelnicy multimedialnej, była kolejnym niezapomnianym doświadczeniem

Reklama

– wyliczył główny organizator wypoczynku Jacek Sołowij.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 29/07/2024 19:35
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama