Reklama

Spotkali się na Sejmiku Folklorystycznym

24/03/2018 11:37

W Szkole Podstawowej w Reczpolu po raz dwudziesty zorganizowano Sejmik Folklorystyczny związany z obchodami świąt Wielkanocnych. Organizatorem tego wydarzenia kulturalnego byli: gmina Krzywcza, powiat przemyski oraz Szkoła Podstawowa w Reczpolu.

Pomimo wręcz zimowej aury na sejmik przyjechało sporo gości, w tym[paywall] delegacja z zaprzyjaźnionej gminy Zborov na Słowacji. W programie znalazły się: okolicznościowy program artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Reczpolu, kiermasz wielkanocny, degustacja ciast wielkanocnych oraz rozstrzygnięcie powiatowych konkursów wielkanocnych.

Powiatowy konkurs na najładniejszą pisankę w kategorii pisanka wykonywana metodą tradycyjną batikową (ozdabiana woskiem) lub metodą drapaną podzielono na dwie grupy wiekowe. Wśród dzieci i młodzieży do 18 roku życia I miejsce zajęły Emilia Bukowska z Krzywczy i Aleksandra Wojdyło ze Średniej. Na drugim znalazły się: Aleksandra Cichocka z Siedlisk i Maja Wojdyło ze Średniej, a na trzecim: Jan Buś z Babic i Szymon Długosz z Ruszelczyc.

Reklama

Wśród dorosłych najpiękniejsze okazały się pisanki Magdaleny Buś z Babic i Agnieszki Wróbel z Reczpola. Na II miejscu znalazły się prace Małgorzaty Pawłowskiej z Reczpola i Elżbiety Wojdyło ze Średniej, a na III – Teresy Buś z Babic i Bronisławy Bielak z Bachowa.

Również w dwóch grupach wiekowych przyznano nagrody w kategorii pisanki wykonywanej metodą współczesną. Wśród dzieci i młodzieży I miejsce zajęli Jerzy Rachwał z Reczpola i Milena Pawłowska z Reczpola. Drugie miejsce przypadło Mai Wojdyło ze Średniej, a trzecie – Aleksandrze Wojdyło z Średniej i Ilonie Minorowicz ze Skopowa.

Reklama

Wśród dorosłych I miejsce zajęła Natalia Sobel z Drohobyczki, II – Edyta Kieryk z Woli Krzywieckiej, a III – Magda Szydłowska z Przemyśla.

W powiatowym konkursie na najładniejszą tradycyjną palmę wielkanocną I miejsce zajeła Irena Minorowicz ze Skopowa, II – Ilona Minorowicz ze Skopowa i Agnieszka Strojek z Reczpola, III – Elżbieta Dykas z Orzechowiec i Urszula Lizon z Kosienic.

W powiatowym konkursie na tradycyjne ciasto wielkanocne (babę lub mazurka wielkanocnego) I miejsce zajęli Urszula Lizon z Kosienic i Mateusz Fednar z Reczpola, II – Leokadia Pękalska z Bachowa i Irena Minorowicz ze Skopowa, a III – Anna Sopel z Drohobyczki i Małgorzata Szuban z Kupnej.

Reklama

Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama