W Szkole Podstawowej w Reczpolu po raz dwudziesty zorganizowano Sejmik Folklorystyczny związany z obchodami świąt Wielkanocnych. Organizatorem tego wydarzenia kulturalnego byli: gmina Krzywcza, powiat przemyski oraz Szkoła Podstawowa w Reczpolu.
Pomimo wręcz zimowej aury na sejmik przyjechało sporo gości, w tym[paywall] delegacja z zaprzyjaźnionej gminy Zborov na Słowacji. W programie znalazły się: okolicznościowy program artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Reczpolu, kiermasz wielkanocny, degustacja ciast wielkanocnych oraz rozstrzygnięcie powiatowych konkursów wielkanocnych.
Powiatowy konkurs na najładniejszą pisankę w kategorii pisanka wykonywana metodą tradycyjną batikową (ozdabiana woskiem) lub metodą drapaną podzielono na dwie grupy wiekowe. Wśród dzieci i młodzieży do 18 roku życia I miejsce zajęły Emilia Bukowska z Krzywczy i Aleksandra Wojdyło ze Średniej. Na drugim znalazły się: Aleksandra Cichocka z Siedlisk i Maja Wojdyło ze Średniej, a na trzecim: Jan Buś z Babic i Szymon Długosz z Ruszelczyc.
Wśród dorosłych najpiękniejsze okazały się pisanki Magdaleny Buś z Babic i Agnieszki Wróbel z Reczpola. Na II miejscu znalazły się prace Małgorzaty Pawłowskiej z Reczpola i Elżbiety Wojdyło ze Średniej, a na III – Teresy Buś z Babic i Bronisławy Bielak z Bachowa.
Również w dwóch grupach wiekowych przyznano nagrody w kategorii pisanki wykonywanej metodą współczesną. Wśród dzieci i młodzieży I miejsce zajęli Jerzy Rachwał z Reczpola i Milena Pawłowska z Reczpola. Drugie miejsce przypadło Mai Wojdyło ze Średniej, a trzecie – Aleksandrze Wojdyło z Średniej i Ilonie Minorowicz ze Skopowa.
Wśród dorosłych I miejsce zajęła Natalia Sobel z Drohobyczki, II – Edyta Kieryk z Woli Krzywieckiej, a III – Magda Szydłowska z Przemyśla.
W powiatowym konkursie na najładniejszą tradycyjną palmę wielkanocną I miejsce zajeła Irena Minorowicz ze Skopowa, II – Ilona Minorowicz ze Skopowa i Agnieszka Strojek z Reczpola, III – Elżbieta Dykas z Orzechowiec i Urszula Lizon z Kosienic.
W powiatowym konkursie na tradycyjne ciasto wielkanocne (babę lub mazurka wielkanocnego) I miejsce zajęli Urszula Lizon z Kosienic i Mateusz Fednar z Reczpola, II – Leokadia Pękalska z Bachowa i Irena Minorowicz ze Skopowa, a III – Anna Sopel z Drohobyczki i Małgorzata Szuban z Kupnej.
Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze