Opłatkowe spotkania wszystkich środowisk związanych z powiatem jarosławskim są już tradycją. W tym roku zorganizowano je w czwartek, 11 stycznia.
Gospodarzami uroczystości byli przewodniczący Rady Powiatu Jarosławskiego Zbigniew Piskorz oraz wicestarosta Józef Szkoła, który pełnił honory domu w zastępstwie przebywającego w szpitalu starosty. Młodzież z[paywall] Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych artystycznie uświetniła to wydarzenie.
Spotkanie miało świąteczny charakter. Były życzenia, dzielenie się opłatkiem i kolędy. Było też krótkie podsumowanie ubiegłego roku, przedstawione przez wicestarostę. J. Szkoła przypomniał, że na inwestycje w jarosławskim szpitalu trafiło kilkadziesiąt milionów złotych, a placówka po raz pierwszy od kilku lat osiągnęła dodatni wynik finansowy. Mówił o nowoczesnym ambulansie ratunkowym, wartym blisko pół miliona złotych, o 13 mln zł przeznaczonych na drogi, a także o reorganizacji szkół prowadzonych przez powiat.
fot.Roman Kijanka
Czyniąc honory domu, wicestarosta Józef Szkoła (po prawej) dzielił się opłatkiem z zebranymi. Na fotografii razem z Wacławem Szkołą, burmistrzem Pruchnika (w środku) i Władysławem Flakiem, przewodniczącym Rady Miasta i Gminy Pruchnik.
Wicestarosta wymieniał również inne działania i ich skutki. – To już historia. Obecnie mamy rok 2018, który przynosi wiele wyzwań. Zadań jest dużo. Tak wysoki budżet jest uchwalony po raz pierwszy we współczesnej historii naszego powiatu, to prawie 172 mln złotych. Gwarantuje on spokojne funkcjonowanie we wszystkich zadaniach, które realizuje samorząd powiatowy. Cieszy wysokość środków na inwestycje, ponad 38 mln złotych. Liczymy się też z tym, że ten budżet będzie modyfikowany w ciągu roku, bo nadal chcemy pozyskiwać kolejne środki. Naszym wielkim marzeniem jest rozpoczęcie prac przy drugim moście w Jarosławiu. Starania o niego czynimy już od wielu lat – zakończył podsumowanie.
– Życzę, abyście na co dzień doświadczali miłości, szacunku, empatii i dobra drugiego człowieka w różnych wymiarach: rodziny, instytucji, w których pracujemy, naszej społeczności lokalnej, ojczyzny i narodu. Nie może zabraknąć przede wszystkim życzeń dobrego zdrowia. Niech towarzyszy ono wraz z radością i satysfakcją, wynikającą z sukcesów w pracy zawodowej i w życiu osobistym – życzył zebranym wicestarosta.

fot.Roman Kijanka
Spotkanie opłatkowe uświetniły występy uczniów z ZSDGiL.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze