Reklama

Sprawa znieważenia flagi narodowej Ukrainy w sądzie


23 grudnia ub.r. Prokuratura Rejonowa w Przemyślu skierowała do Sądu Okręgowego w Przemyślu akt oskarżenia przeciwko trzem mieszkańcom Przemyśla, którzy 6 lipca ub.r. wzięli udział w chuligańskim wybryku przed Domem Ukraińskim przy ul. Kościuszki – zerwaniu flagi narodowej Ukrainy.


Do ostatniego takiego przypadku doszło 26 października ub. r. Jak poinformowała rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu prokurator Marta Pętkowska, w 2025 r. w zarejestrowano pięć przypadków znieważenia i uszkodzenia flagi Ukrainy, wystawionej przez przedstawicielstwo tego państwa na fasadzie budynku, będącego siedzibą konsulatu Ukrainy w Przemyślu oraz Związku Ukraińców w Polsce. Polegało to na zerwaniu flagi, jej uszkodzeniu oraz uszkodzeniu masztu. Doszło do nich dokładnie: 16 czerwca, 6 lipca, 10 i 15 sierpnia i właśnie 26 października...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 81% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 17/01/2026 16:11
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama