23 grudnia ub.r. Prokuratura Rejonowa w Przemyślu skierowała do Sądu Okręgowego w Przemyślu akt oskarżenia przeciwko trzem mieszkańcom Przemyśla, którzy 6 lipca ub.r. wzięli udział w chuligańskim wybryku przed Domem Ukraińskim przy ul. Kościuszki – zerwaniu flagi narodowej Ukrainy.
Do ostatniego takiego przypadku doszło 26 października ub. r. Jak poinformowała rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu prokurator Marta Pętkowska, w 2025 r. w zarejestrowano pięć przypadków znieważenia i uszkodzenia flagi Ukrainy, wystawionej przez przedstawicielstwo tego państwa na fasadzie budynku, będącego siedzibą konsulatu Ukrainy w Przemyślu oraz Związku Ukraińców w Polsce. Polegało to na zerwaniu flagi, jej uszkodzeniu oraz uszkodzeniu masztu. Doszło do nich dokładnie: 16 czerwca, 6 lipca, 10 i 15 sierpnia i właśnie 26 października...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 81% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze