Reklama

Sprzęt medyczny za 106 mln zł od WOŚP. Nowoczesny rentgen trafi na Monte Cassino

– Po rekordowym finale mamy za sobą rekordowe zakupy sprzętu medycznego – powiedział prezes Zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak. – 106 milionów złotych wydanych na sprzęt medyczny to prawdziwy kosmos! – dodał. WOŚP jest już po pierwszych zakupach. Do Przemyśla trafi nowoczesny stacjonarny aparat RTG.

Kilka dni temu – jak poinformował J. Owsiak – po trzech dniach trudnych negocjacji rozstrzygnięty został 52. konkurs ofert WOŚP na zakup sprzętu medycznego. Tym razem za pieniądze zebrane podczas 27. finału. Na hipernowoczesny sprzęt dla specjalistycznych oddziałów dziecięcych w całej Polsce WOŚP wydała ponad 106 mln zł, czyli blisko 25 mln euro[paywall].

– W ten transparentny sposób od samego początku naszej działalności rozliczamy społeczne pieniądze, które w zaufaniu przekazują nam Polacy w czasie styczniowych finałów. To święto społeczeństwa obywatelskiego i sedno działań organizacji pozarządowych – udało nam się po raz kolejny, w sposób absolutnie bezprecedensowy, wesprzeć nasz publiczny system opieki zdrowotnej sprzętem najwyższej światowej klasy. Dziękuję więc z całego serca wszystkim Polakom, którzy cztery miesiące temu zdecydowali się przekazać nam swoje pieniądze. Dziś mówimy im – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy waszego zaufania nie zawiodła, co już niebawem zobaczycie w szpitalach w całej Polsce – stwierdził J. Owsiak.

Reklama

55 urządzeń

Orkiestra kupiła w sumie 55 urządzeń medycznych: 15 stacjonarnych aparatów RTG (marki Agfa i Siemens), 9 rezonansów magnetycznych (Siemens, GE), 9 tomografów komputerowych klasy wyższej (Siemens, Canon), 4 tomografy komputerowe klasy premium (Siemens, Canon), 9 kardiomonitorów do pracy w środowisku rezonansu magnetycznego (Viridian) oraz 9 aparatów do znieczuleń przeznaczonych do pracy w środowisku rezonansu magnetycznego (Viridian).

Zakupione przez orkiestrę urządzenia niebawem trafią do szpitali m.in. w: Bydgoszczy, Chorzowie, Częstochowie, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Grudziądzu, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Olsztynie, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu czy Zielonej Górze. O nowoczesny stacjonarny aparat RTG (marki Agfa lub Siemens) wzbogaci się także Wojewódzki Szpital im. św. ojca Pio w Przemyślu.

Reklama

 Jak poinformował J. Owsiak, jesienią br. odbędzie się jeszcze jedna tura zakupów, m.in. mobilnych aparatów RTG, sprzętu endoskopowego dla gastroenterologii, echokardiografów oraz ultrasonografów.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Wojciech - niezalogowany 2019-05-19 13:30:42

    Jurek Owsiak da,a konowały zaraz zaczna kręcic na tym sprzecie własny interes

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Grześ - niezalogowany 2019-05-19 14:05:04

    Co do pierwszej części Twojej wypowiedzi ; J. Owsiak niczego nie  "da", on tylko z części zebranych pieniędzy dokonał zakupu sprzętu medycznego. Nie robi nic innego niż np Caritas, tez pomaga  innym  po zaspokojeniu swoich potrzeb.  W drugiej części zdania masz tylko jakiś ułamek  racji, co ukręcą to ukręcą  ale też i uratują określona liczbę  chorych.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2019-05-21 15:06:22

    Istotnie , OWSIAK NICZEGO NIE  DAŁ To nie są jego prywatne pieniadze . On w  sposób  spektakularny  zebrał   , TYLKO ZEBRAŁ , A WŁAŚCIWIE  SKAPEROWANI PRZE NIEGO I JEGO SPÓŁKĘ  NAJCZĘŚCIEJ MŁODZI LUDZIE. WIĘC JAKIE JEGO  , ? TO MAMONA POLAKÓW  RÓŻNYCH WYZNĄŃ , ZAWODÓW, WIEKU  ITD. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama