W Ełku rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Kyokushin Polskiego Związku Karate Kontaktowego oraz turniej towarzyszący – The Best Warrior Cup. W imprezie wystartowała skromna, bo 3-osobowa ekipa Przemyskiej Szkoły Karate – Kyokushin Przemyśl Karate Club. Ale za to jak wystartowała – wróciła do domu z wicemistrzostwem Polski!
Gospodarzem imprezy był klub Karate Kyokushin Dojo Sosnowski. W mistrzostwach rywalizowało 273 zawodników, reprezentujących 39 klubów z całego kraju.
Przemyski klub reprezentowali: Amelia Gibała, Oskar Smycz i Kamil Buksa. Zarówno poziom sportowy jak i poziom organizacyjny był[paywall] bardzo wysoki, a efektowna oprawa mistrzostw wyjątkowa.
Dla podopiecznych trenerów Roberta Gawła (3 Dan) i Jerzego Pacyny (2 Dan) był to debiut na zawodach tej rangi. Ale się nie przestraszyli i znakomicie znieśli presję!
Bardzo miłą niespodziankę sprawiła A. Gibała, która w bardzo mocno obsadzonej kategorii kata dziewcząt 12 – 13 lat uplasowała się na 2. miejscu, zdobywając wicemistrzostwo Polski!
Oskar i Kamil stoczyli kilka zaciętych pojedynków, ale to nie pozwoliło im znaleźć się w strefie medalowej.

fot.ze zbiorów własnych
Ekipa Przemyskiej Szkoły Karate – Kyokushin Przemyśl Karate Club zdobyła podczas turnieju w hali POSiR aż 18 medali.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze