Reklama

Srebrno-brązowe łuki jarosławian

W hali OSiR w Legnicy odbyły się XXXIII Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. O medale oraz tytuły walczyli także zawodnicy jarosławskiego UKS Tramp Jarosław oraz Makovii Makowisko.

Jarosławski UKS Tramp reprezentowała dwójka zawodników w konkurencji łuków bloczkowych – Julia Głąb oraz Kacper Głąb, a klub z Makowiska w konkurencji łuków olimpijskich – Klaudia Pacion oraz Aurelia Jakubowska.

W rundzie kwalifikacyjnej, z udziałem ponad 100 zawodników. Zakończyła się ona[paywall] zajęciem 6. i 7. miejsca w klasyfikacji indywidualnej łuków bloczkowych przez zawodników UKS Tramp, 7. i 32. miejscem a dla zawodniczek Makovii.

W pojedynkach finałowych zawodnicy obu klubów zmierzyli się z najlepszymi zawodnikami wyłonionymi w kwalifikacjach. Swoje strzelania zawodniczki Makovii zakończyły na 1/16 finałów, natomiast zawodnik UKS Tramp Kacper Głąb na 1/4. Rundę eliminacyjną ukończył na 7. pozycji i biorąc po uwagę fakt, że jest zawodnikiem z niższej kategorii wiekowej, to dla niego spory sukces.

Wspaniale zaprezentowała się za to Julia Głąb. Dzięki znakomitej postawie zajęła 3. miejsce, zostając drugą wicemistrzynią Polski w kategorii indywidualnej łuków bloczkowych.

Drugiego dnia dwójka zawodników UKS Tramp wystartowała w konkurencji zespołów mieszanych. Po pasjonującym pojedynku z zawodnikami Łucznika Żywiec uzyskali awans do ścisłego finału. Tam rywalizowali z zawodnikami Strzelca Legnica. Pojedynek zakończył się ich nieznaczną przegraną. Finalnie zajęli 2. miejsce i zdobyli tytuł pierwszych wicemistrzów Polski w konkurencji zespołów mieszanych.

Gratulujemy!
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama