KARATE KYOKUSHIN W Hali Sportów Walki w Koszalinie rozegrane zostały 42. Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin z udziałem blisko 120 zawodników z 46 ośrodków z całej Polski. Jedyny przedstawiciel z naszego regionu – Karol Magura z Przeworskiego Klubu Karate Kyokushin zaprezentował się znakomicie, zdobywając srebrny medal.
Medale najważniejszych imprez w kraju nie są dla podopiecznego sensei Dariusza Walasa z Przeworskiego Klubu Karate Kyokushin czymś nowym. Karol Magura od lat zaliczany jest do ścisłej krajowej czołówki w kategorii wagowej do 65 kg. W walce finałowej w Koszalinie jego przeciwnikiem był Mateusz Muczyński z Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin. Po zaciętej walce[paywall] przeworszczanin musiał tym razem uznać wyższość rywala, ale wicemistrzostwo Polski jest tylko potwierdzeniem znakomitej pracy, jaką K. Magura wykonuje z D. Walasem.
Organizatorem mistrzostw był Koszaliński Klub Karate Kyokushin kierowany przez sensei Andrzeja Kłujszo. Sędzią głównym imprezy był shihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym shihan Jacek Czerniec. Mistrzostwa rozgrywane były w kategorii kumite, czyli w dosłownym tłumaczeniu „spotkaniu dłoni”. To najtrudniejszy rodzaj walki w karate. Zmagania toczyły się na trzech matach, a poziom walk finałowych był bardzo wysoki. Drużynowo na pierwszym miejscu ex aequo uplasowały się kluby z Wrocławia, Suwałk i Tarnowskich Gór.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze