Reklama

Srebro Karola Magury

KARATE KYOKUSHIN W Hali Sportów Walki w Koszalinie rozegrane zostały 42. Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin z udziałem blisko 120 zawodników z 46 ośrodków z całej Polski. Jedyny przedstawiciel z naszego regionu – Karol Magura z Przeworskiego Klubu Karate Kyokushin zaprezentował się znakomicie, zdobywając srebrny medal.

Medale najważniejszych imprez w kraju nie są dla podopiecznego sensei Dariusza Walasa z Przeworskiego Klubu Karate Kyokushin czymś nowym. Karol Magura od lat zaliczany jest do ścisłej krajowej czołówki w kategorii wagowej do 65 kg. W walce finałowej w Koszalinie jego przeciwnikiem był Mateusz Muczyński z Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin. Po zaciętej walce[paywall] przeworszczanin musiał tym razem uznać wyższość rywala, ale wicemistrzostwo Polski jest tylko potwierdzeniem znakomitej pracy, jaką K. Magura wykonuje z D. Walasem.

Organizatorem mistrzostw był Koszaliński Klub Karate Kyokushin kierowany przez sensei Andrzeja Kłujszo. Sędzią głównym imprezy był shihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym shihan Jacek Czerniec. Mistrzostwa rozgrywane były w kategorii kumite, czyli w dosłownym tłumaczeniu „spotkaniu dłoni”. To najtrudniejszy rodzaj walki w karate. Zmagania toczyły się na trzech matach, a poziom walk finałowych był bardzo wysoki. Drużynowo na pierwszym miejscu ex aequo uplasowały się kluby z Wrocławia, Suwałk i Tarnowskich Gór.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama