Środowiskowy Dom Samopomocy to najnowsza inicjatywa społeczna zrealizowana w gminie Gać. Jego uroczyste i oficjalne otwarcie nastąpiło 8 marca.
– Środowiskowy Dom Samopomocy docelowo jest przeznaczony dla 20 osób – mówi Agnieszka Szylar, kierowniczka Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gaci, zaznaczając, że w placówce wciąż są wolne miejsca.
– Są to osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi, psychicznymi, z autyzmem oraz[paywall] niepełnosprawnościami sprzężonymi – uzupełnia.
Zakres oferowanej w ośrodku opieki jest naprawdę szeroki. – Oferujemy naszym podopiecznym zajęcia z terapeutą zajęciowym, zajęcia z rehabilitantem, pielęgniarką. Osoby korzystające z usług naszego domu objęte są też opieką lekarza neurologa – wylicza nasza rozmówczyni.
Powstanie gackiego ŚDS-u możliwe było dzięki dofinasowaniu z Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w wysokości 220 tys. zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze