Reklama

Środowiskowy Dom Samopomocy w Gaci już działa

21/03/2021 15:00

Środowiskowy Dom Samopomocy to najnowsza inicjatywa społeczna zrealizowana w gminie Gać. Jego uroczyste i oficjalne otwarcie nastąpiło 8 marca.

– Środowiskowy Dom Samopomocy docelowo jest przeznaczony dla 20 osób – mówi Agnieszka Szylar, kierowniczka Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gaci, zaznaczając, że w placówce wciąż są wolne miejsca.

–  Są to osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi, psychicznymi, z autyzmem oraz[paywall] niepełnosprawnościami sprzężonymi – uzupełnia.


Zakres oferowanej w ośrodku opieki jest naprawdę szeroki. – Oferujemy naszym podopiecznym zajęcia z terapeutą zajęciowym, zajęcia z rehabilitantem, pielęgniarką. Osoby korzystające z usług naszego domu objęte są też opieką lekarza neurologa – wylicza nasza rozmówczyni.

Powstanie gackiego ŚDS-u możliwe było dzięki dofinasowaniu z Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w wysokości 220 tys. zł.

Oficjalne otwarcie ŚDS odbyło się 8 marca. Wtedy przedstawicieli biura poselskiego minister Anny Schmidt, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim Małgorztę Dankowską, wicestarostę Jacka Kierepkę, radnego powiatowego Jacka Pieniążka, przewodniczącego rady gminy Gać Lesława Stańko oraz radnych podjęła w ośrodku wójt gminy Grażyna Pieniążek.

Obiekt poświęcił ks. proboszcz Wiesław Pytko, w asyście proboszcza Zenona Bieszczada. Punktem kulminacyjnym było przecięcie wstęgi.

Obecni na uroczystości podopieczni nowego ośrodka i jego pracownicy wyrazili nadzieję, że będzie miejscem pełnym radości, życzliwości i wzajemnego wsparcia.
pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama