„Sportowa Polska” – z tego programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej skorzystają władze gminy Żurawica przymierzające się do generalnego remontu boiska sportowego Żurawianki.
– Głównym problemem w naszej gminie jest bardzo niski standard infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Obecnie gminę Żurawica zamieszkuje około 12 tysięcy 960 mieszkańców, z czego ponad 5 tysięcy mieszka w samej Żurawicy – wyliczył wójt gminy Tomasz Szeleszczuk[paywall].
Stadion Żurawianki nie pozwala na organizację jakichkolwiek sportowych wydarzeń. Zarówno obiekt, jak i płyta boiska są w kiepskim stanie. Są co prawda trybuny, ale niezadaszone. Żużlowa bieżnia wokół boiska także nie przedstawia się najlepiej.
– Jest sporo grup młodzieżowych, zespoły juniorów czy seniorów, zatem nowoczesny stadion przyczyni się do podniesienia poziomu uprawianych sportów. Dzięki pracom przy odnowieniu bieżni będą mogły się tam odbywać rożnego rodzaju zawody sportowe w lekkoatletyce. Klub będzie mógł się ubiegać o organizację takich imprez, jak chociażby Mistrzostwa Polski Młodzików w Piłce Nożnej – powiedział T. Szeleszczuk.
Zmodernizowany stadion, z odpowiednią infrastrukturą, będzie w głównej mierze służył klubowi sportowemu, ale także szkołom znajdującym się w okolicy, do uprawiania wszystkich dyscyplin sportowych – od piłki nożnej po lekkoatletykę.
Planowane są: remont i modernizacja istniejącej trawiastej płyty boiska sportowego, remont bieżni w zakresie wykonania nawierzchni poliuretanowej (tartan) wraz z podbudowami i obrzeżami, rozbiórka części istniejących chodników i wykonanie nowego utwardzenia z kostki brukowej. Co ważne, nie będzie potrzeby wycinki pięknych, wiekowych drzew. Łączny koszt to 1 mln 289 tys. 658 zł, z czego dotacja z programu „Sportowa Polska” to kwota 643 tys. 79 zł. Remont powinien ruszyć jeszcze w tym roku, a finał planowany jest na 19 lutego 2021 r.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Który to raz??? Malują ten stadion i malują haha
To już nie będzie super budynku klubu z siłownią???trybun zadaszonych pokrytych fotowoltaicznymi panelami?????:) przed wyborami to wszystko wydawało się tak łatwe i osiągalne że prawie realne:) ludzie przyzwyczaili się do tego że w kampaniach wyborczych są oklamywani:)
Który to raz??? Malują ten stadion i malują haha
To już nie będzie super budynku klubu z siłownią???trybun zadaszonych pokrytych fotowoltaicznymi panelami?????:) przed wyborami to wszystko wydawało się tak łatwe i osiągalne że prawie realne:) ludzie przyzwyczaili się do tego że w kampaniach wyborczych są oklamywani:)