Jarosławskie starostwo ogłosiło konkurs na naczelnika Wydziału Promocji, Rozwoju i Współpracy Międzynarodowej. Starosta chce przeorganizować wydział i przy jego pomocy odnowić współpracę z samorządami zagranicznymi, wzmocnić starania o pozyskiwanie pieniędzy z nowej perspektywy unijnej oraz skoordynować promocję powiatu z gminami.
– Chcemy ożywić współpracę z samorządami partnerskimi na Litwie, Ukrainie, Białorusi i w Niemczech. Szczególnie zależy nam na kontaktach z mieszkającymi poza granicą Polakami. Wcześniej utrzymywaliśmy dobre kontakty, a współpraca przynosiła korzyści obu stronom. Tym bardziej że nasi rodacy uczestniczą we władzach samorządowych regionów partnerskich. Problem w tym, że w wydziale nie ma osoby sprawnie posługującej się językiem litewskim, ukraińskim czy niemieckim i w kontaktach z regionami partnerskimi musimy korzystać z pomocy zewnętrznej – wyjaśnia starosta. Kolejnym zadaniem, które zostanie postawione przed pracownikami wydziału, jest opracowanie wspólnej koncepcji promocji z gminami ziemi jarosławskiej. Władze powiatu chcą połączyć swoje działania, ukierunkowane na pokazywanie możliwości i dorobku regionu, z poczynaniami samorządów w powiecie. Władze powiatu chcą postawić też nacisk na pozyskiwanie funduszy unijnych, leżące w kompetencjach wydziału. Starosta uważa, że konieczne jest świeże spojrzenie na pracę całego urzędu. – W kadencji 2006 – 2010 w budżecie starostwa udawało się wygospodarować 2 – 3 miliony z własnych środków na inwestycje. Teraz te pieniądze gdzieś się rozchodzą. Trzeba je znaleźć – uważa T. Chrzan.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Myślę, ze w pierwszej kolejności należy zrobić porządki kadrowe po byłym Staroście a nie tworzyć kolejne Wydziały, bo reputacja została poważnie nienadszarpnięta.
Toż niedawno poprzedni starosta zatrudnił jakiegoś mistrzunia od promocji i już szukają nowego?
W ogłoszonym konkursie ani słowa o wymaganej znajomości języków obcych na to stanowisko? a to ma być naczelnik od współpracy międzynarodowej. Znowu ustawiany konkurs pod znajomka.
Oj, Panie redaktorze. Dlaczego Pan wprowadza w błąd czytelników? Starosta szuka speca od promocji? Spec już jest w Starostwie. Nawet sied już w pokoju naczelnika. Dobrze Pan redaktor o tym wie, że qkonkurs to formalność. Tylko dlaczego redaktor naczelny pozwala takie kłamstwa pisać i jeszcze to publikuje? Oj, Życie , Zycie. PSLowdki starosra był pod wasza ochrona. Teraz zabiegacie o exhlddy nowego?
A morze jest to stanowiska przygotowane dla byłego Burmistrza Jarosławia
Były burmistrz nie skończył historii, a od naczelnika promocji starosta Chrzan wymaga wiedzy historycznej, taki wymóg postawił w ogłoszonym konkursie!
Ten Pan mówil na łamach GJ że w ramach wielkiego come backu musi się nauczyć
Panie starosto - a co słychać w temacie pomnika prezydenta Jarosława Kaczyńskiego - obiecywał pan przed wyborami, że zrobi pan wszystko co w pańskiej mocy , żeby ten pomnik stanął w Jarosławiu, czy pan coś w tym temacie działa , czy to były tylko wyborcze obietnice
Myślę, ze w pierwszej kolejności należy zrobić porządki kadrowe po byłym Staroście a nie tworzyć kolejne Wydziały, bo reputacja została poważnie nienadszarpnięta.
Toż niedawno poprzedni starosta zatrudnił jakiegoś mistrzunia od promocji i już szukają nowego?
W ogłoszonym konkursie ani słowa o wymaganej znajomości języków obcych na to stanowisko? a to ma być naczelnik od współpracy międzynarodowej. Znowu ustawiany konkurs pod znajomka.