Finału doczekała się budowa stawu w Parku Miejskim w Pruchniku. Inwestycja została zrealizowana dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
8,4 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich rozdysponowanych zostało na wiosnę br. pomiędzy 16 podkarpackich gmin z przeznaczeniem na budowę nowych zbiorników retencyjnych lub modernizację tych już istniejących. Pruchnik z powyższej puli zgarnął maksymalną możliwą kwotę, czyli pół miliona złotych. Na liście 16 beneficjentów, oprócz Pruchnika, znalazły się też inne gminy bezpośrednio z naszego regionu: Narol, Laszki i Lubaczów, przy ostatnia otrzymała dofinansowanie aż na dwa projekty.
W ramach inwestycji w Pruchniku w tutejszym parku miejskim powstał staw o powierzchni linii brzegowej ok. 14 arów. Lokalny samorząd chce stworzyć tu piękną i funkcjonalną przestrzeń. Jak zapowiedział, w najbliższym czasie chce także poczynić starania, by zagospodarować teren wokół zbiornika. Planowana jest tu niezbędna infrastruktura, która umożliwi mieszkańcom bezpieczny i przyjemny odpoczynek. Przy okazji budowy stawu pomyślano też o atrakcji na zimę. Z pozyskanej ziemi usypano górkę, którą odpowiednio wyprofilowano. Zimą będzie idealnym miejscem do szusowania na sankach.

Kolejny zbiornik retencyjny na terenie gminy powstaje właśnie w Pruchniku Górnym. Inwestycja jest efektem sierpniowego pozytywnego rozpatrzenia wniosku przez urząd marszałkowski. Całkowity koszt tej budowy wyniesie 327 tys. 855,59 zł, przy czym aż 100 proc. pokryje uzyskane dofinansowanie. Powierzchnia linii brzegowej zbiornika także wynosić będzie około 14 arów. W ramach tego przedsięwzięcia również planowana jest niezbędna infrastruktura, która zapewni prawidłowe funkcjonowanie otwartego zbiornika.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze