– W ciągu ostatnich trzech miesięcy wzrosła liczba nieprawdziwych odbitek stempli kontroli granicznej ujawnianych na podkarpackich przejściach granicznych. W maju takich fałszywek było 14, w czerwcu 19, w lipcu aż 29. Kolejne fałszywe stemple wykryli funkcjonariusze SG z Korczowej – przekazała Emilia Sidor ze służby prasowej Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.
Ostatnie zdarzenie tego typu miało miejsce w sobotę, 29 lipca. Na wjazd do Polski oczekiwała 52-letnia obywatelka Ukrainy. Jak się jednak okazało, w dokumencie, który przedstawiła do kontroli, stemple znacznie odbiegały od przyjętego wzoru.
Szczegółowa analiza wykazała, że dwie odbitki – rzekomo węgierskiej kontroli granicznej były podrobione i miały na celu zalegalizowanie pobytu na terenie Unii Europejskiej.
Kobieta przyznała się do winy i dobrowolnie poddała karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze