Reklama

Stemple fałszują na potęgę

– W ciągu ostatnich trzech miesięcy wzrosła liczba nieprawdziwych odbitek stempli kontroli granicznej ujawnianych na podkarpackich przejściach granicznych. W maju takich fałszywek było 14, w czerwcu 19, w lipcu aż 29. Kolejne fałszywe stemple wykryli funkcjonariusze SG z Korczowej – przekazała Emilia Sidor ze służby prasowej Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Ostatnie zdarzenie tego typu miało miejsce w sobotę, 29 lipca. Na wjazd do Polski oczekiwała 52-letnia obywatelka Ukrainy. Jak się jednak okazało, w dokumencie, który przedstawiła do kontroli, stemple znacznie odbiegały od przyjętego wzoru.

Szczegółowa analiza wykazała, że dwie odbitki – rzekomo węgierskiej kontroli granicznej były podrobione i miały na celu zalegalizowanie pobytu na terenie Unii Europejskiej.

Kobieta przyznała się do winy i dobrowolnie poddała karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości