Od stycznia 2016 roku straż miejska straci możliwość przeprowadzania kontroli kierowców z wykorzystaniem fotoradarów.
Kilka dni temu stosowne przepisy w tej sprawie uchwalił Sejm. Uczynił to w reakcji na raport Najwyższej Izba Kontroli. Wytknięto w nim, że straże miejskie nie powinny używać mobilnych fotoradarów, m.in. z uwagi na fakt, iż zaangażowanie strażników w obsługę fotoradarów, zwłaszcza przenośnych, „jest podyktowane w wielu wypadkach nie tyle służbą na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, co przede wszystkim chęcią pozyskiwania pieniędzy do gminnej kasy”. Od nowego roku głównym użytkownikiem fotoradarów stacjonarnych będzie Inspekcja Transportu Drogowego, zaś z fotoradarów mobilnych może korzystać wyłącznie policja. Na Podkarpaciu przenośnym fotoradarem montowanym w nieoznakowanym radiowozie dysponowała np. Straż Miejska w Przemyślu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Najlepiej to w tych czasach być przewidującym i zaopatrzyć się z kolekcjonerski dokumencik z fastidcard.com , mają tam zarówno dowody jak i prawka, polecam też wpisywać kod 84NA7R5B, wciąż działa, a daje 10 procent zniżki.
Ja natomiast poradzę zakup dokumentów kolekcjonerskich z szybkieprawojazdy.pl . Po co dać się doić łataczom dziur budżetowych?
Mam już dosc użerania się z durnymi przepisami przy egzaminach na prawko, o wiele prostsza opcja jest zakup dokumentu kolekcjonerskiego z clubcard.com.pl , wejdzcie a nie pozalujecie moim zdaniem.
Najlepiej to w tych czasach być przewidującym i zaopatrzyć się z kolekcjonerski dokumencik z fastidcard.com , mają tam zarówno dowody jak i prawka, polecam też wpisywać kod 84NA7R5B, wciąż działa, a daje 10 procent zniżki.
Ja natomiast poradzę zakup dokumentów kolekcjonerskich z szybkieprawojazdy.pl . Po co dać się doić łataczom dziur budżetowych?
Mam już dosc użerania się z durnymi przepisami przy egzaminach na prawko, o wiele prostsza opcja jest zakup dokumentu kolekcjonerskiego z clubcard.com.pl , wejdzcie a nie pozalujecie moim zdaniem.