Straż Miejska przeprowadzi kontrole mające na celu ustalenie, ile faktycznie osób mieszka w poszczególnych lokalach na terenie miasta oraz zweryfikuje, czy zgłaszana w deklaracjach i oświadczeniach liczba osób jest zgodna ze stanem faktycznym.
W związku z zapowiedzianą kontrolą, burmistrz Lubaczowa apeluje do mieszkańców o uaktualnienie danych w deklaracjach bądź oświadczeniach. Właściciele i najemcy lokali w zasobach spółdzielni mieszkaniowych i wspólnot mieszkaniowych zgłaszają liczbę osób u zarządcy budynku. Właściciele domów jednorodzinnych składają deklaracje w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Lubaczowie przy ul. Rynek 26. Właściciele nieruchomości nowo zabudowanych są zobowiązani złożyć deklaracje w ciągu 14 dni od dnia zamieszkania. „Dopełnienie powyższych obowiązków pozwoli uniknąć odpowiedzialności za wykroczenie oraz kontroli w mieszkaniu” – czytamy na stronie urzędu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Dobrze,niech sprawdzają, ale dajcie cynk kiedy i o której godzinie abym zdążyła Franka-listonosza schować pod łóżko
Funkcjonariusze będą mieli takie uprawnienia jak ksiądz i będą spowiadac.
Ciekawe jak rozwiążą to technicznie? Zastać w pełnym składzie domowników w domu w dzisiejszych czasach jest niezwykle trudno. Emigracja zarobkowa zrobiła swoje. Większość przyjeżdża dwa razy w roku lub rzadziej na urlop, część łączy już tylko meldunek z miejscem zamieszkania. Rozpaczliwe poszukiwanie pieniędzy przez samorządowców trwa, a będzie jeszcze gorzej.
To nie jest rozpaczliwe poszukiwanie pieniędzy tylko akcja przeciwko kombinatorom. Lubisz płacić za oszustów?
Jak się Franek zdąży ubrać w mundur to nie ma obawy :)
Dobrze,niech sprawdzają, ale dajcie cynk kiedy i o której godzinie abym zdążyła Franka-listonosza schować pod łóżko
Podstawa prawna . ?
Funkcjonariusze będą mieli takie uprawnienia jak ksiądz i będą spowiadac.