W sumie mają 200 lat, a w tym roku przypadają okrągłe rocznice, 110. i 90 ich powołania. Świętowały jednego dnia. Jubileusze swojego powstania obchodziły 10 lipca dwie OSP z powiatu przeworskiego – w Niżatycach i w Mirocinie.
„Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!” Pod tym legendarnym hasłem świętowała strażacka brać w Mirocinie. Uroczystości odbyły się 10 lipca. Ich osią była msza w kościele pw. św. Judy Tadeusza w Mirocinie pod przewodnictwem ks. bpa Krzysztofa Chudzio.
Po mszy nastąpiło odsłonięcie pamiątkowego obelisku i tablicy, druhowie[paywall] odebrali odznaczenia, a licznie przybyli delegaci władz parlamentarnych i samorządowych szczebla wojewódzkiego powiatowego i gminnego upamiętnili swoją obecność na uroczystościach na specjalnej tarczy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze