Reklama

Strażackie jubileusze w Mirocinie i Niżatycach

25/07/2021 13:03

W sumie mają 200 lat, a w tym roku przypadają okrągłe rocznice, 110. i 90 ich powołania. Świętowały jednego dnia. Jubileusze swojego powstania obchodziły 10 lipca dwie OSP z powiatu przeworskiego – w Niżatycach i w Mirocinie.

„Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!” Pod tym legendarnym hasłem świętowała strażacka brać w Mirocinie. Uroczystości odbyły się 10 lipca. Ich osią była msza w kościele pw. św. Judy Tadeusza w Mirocinie pod przewodnictwem ks. bpa Krzysztofa Chudzio.

Po mszy nastąpiło odsłonięcie pamiątkowego obelisku i tablicy, druhowie[paywall] odebrali odznaczenia, a licznie przybyli delegaci władz parlamentarnych i samorządowych szczebla wojewódzkiego powiatowego i gminnego upamiętnili swoją obecność na uroczystościach na specjalnej tarczy.

 

Reklama


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości