W kilku miejscach w powiecie przemyskim na drogach ułożono maty dezynfekcyjne. To efekt ptasiej grypy, której występowanie stwierdzono w gospodarstwie w Wapowcach. Służby weterynaryjne poleciły zabić hodowane tam kury, kaczki i perliczki. Łącznie 72 ptaki.
W związku z wystąpieniem choroby obowiązuje rozporządzenie wojewody podkarpackiego w sprawie określenia obszaru zapowietrzonego i zagrożonego wystąpieniem grypy ptaków, sposobu ich oznakowania oraz zakazów i nakazów wydanych na tych obszarach.
Rozporządzenie obejmuje swoim zasięgiem niektóre tereny gmin Przemyśl, Krasiczyn, Krzywcza, Żurawica, Orły w powiecie przemyskim oraz Rokietnica i Roźwienica w powiecie jarosławskim.
W obszarze zapowietrzonym w pierwszej strefie mającej obszar do 3 km od gospodarstwa, w którym wykryto wirus, na drogach ułożono maty dezynfekcyjnej dla pojazdów. Dyżurujący przy nich strażacy, co pewien czas nasączają je specjalną substancją. We wspomnianych miejscach obowiązują ograniczenia prędkości do 10 km/h. Dodatkowo są tam patrole policji. Tego rodzaju obostrzenia będą obowiązywały do pierwszych dni stycznia przyszłego roku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Dla mnie to głupota. Jest wkoło tyle zielonego terenu gdzie rożnego typu dzikie ptaki i inne zwierzęta się przemieszczają.
Dobre Dobre. Widać ktoś dobrą panikę sieje żeby pod koniec roku wykazać się :)
Glupio gadasz bo sie nie znasz... zawsze jest tak, że Ci co nie mają pojęcia o przepisach pierwsi wyrywają się z durnymi wypowiedziami, Są odpowiednie procedury na wypadek wystąpienia ogniska epidemiologicznego... ale to trzeba łbem ruszyć i poczytać...
Maty nic nie dadzą, powinni jeszcze kurtyny chemiczne zastosować. Przecież to obszar zapowietrzony a nie zaziemiony grypą. Co z tego że koła odkażą , przecież w powietrzu tego paskudztwa nie zniszczą ! Koła w samochodach zostaną odkażone , a co z ludźmi ? Przecież jak jadą w samochodzie to na butach też mają zarazki. Dlaczego pasażerów i kierowców nie wyciągają z samochodów i nie myją im butów ?? Nic nie da taka niczemu nie służąca głupia nagonka na samochody , ludzie nadal będą roznosić wirusy na swoim obuwiu !
Głupoty gadam ? to co wirus roznosi się na oponach ? A psy i koty co wchodzą w tą strefe i wychodzą ? a Ptaki co wlatują i wylatują w tą strefę ?? a inna dzika zwierzyna ?Więc po co jakieś maty..... Szkoda tylko biednych strażaków i policjantów co tam stoją !A prywatnych firm nie ma co zajmują się takimi sprawami ?
Dla mnie to głupota. Jest wkoło tyle zielonego terenu gdzie rożnego typu dzikie ptaki i inne zwierzęta się przemieszczają.
Dobre Dobre. Widać ktoś dobrą panikę sieje żeby pod koniec roku wykazać się :)
Glupio gadasz bo sie nie znasz... zawsze jest tak, że Ci co nie mają pojęcia o przepisach pierwsi wyrywają się z durnymi wypowiedziami, Są odpowiednie procedury na wypadek wystąpienia ogniska epidemiologicznego... ale to trzeba łbem ruszyć i poczytać...