Boisko sportowe w Baszni Dolnej 5 br. stało się areną zmagań jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Lubaczów. Uczestnicy zawodów sportowo-pożarniczych rywalizowali w 2 konkurencjach, nad których przebiegiem czuwała komisja sędziowska z Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie.
Celem corocznych zawodów jest sprawdzanie umiejętności i wyszkolenia strażaków ochotników oraz mobilizowanie do podnoszenia kwalifikacji w ramach ochrony przeciwpożarowej i likwidacji miejscowych zagrożeń. Strażacy rywalizowali o tytuł najlepszej drużyny w 3 grupach: A – męskich, C – kobiecych oraz młodzieżowych drużyn pożarniczych. Każda z nich stratowała w biegu sztafetowym z przeszkodami i ćwiczeniu bojowym.
Oprócz szybkości wykonania, liczyła się też precyzja, gdyż za każdy błąd przyznawane były punkty karne. Strażacy zmagali się też z ponad trzydziestostopniowym upałem. W kategorii A zwyciężyła drużyna pożarnicza OSP w Baszni Dolnej, w grupie C – kobieca drużyna pożarnicza z Lisich Jam, zaś w kategorii młodzieżowych drużyn pożarniczych najlepsi okazali się strażacy z Baszni Dolnej. Zwycięzcy będą reprezentowali gminę Lubaczów w czasie zawodów szczebla powiatowego, które odbędą się w Wielkich Oczach. Zawody sportowo-pożarnicze zakończyły się wręczeniem pamiątkowych dyplomów, pucharów i nagród.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Gdzie trzeba ogień podłożyć żeby te strażaczki przyjechały??? ;)
Gdzie trzeba ogień podłożyć żeby te strażaczki przyjechały??? ;)