We wtorek, 12 grudnia, w Zespole Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. A. Witkowskiego w Jarosławiu, starosta Stanisław Kłopot wraz z Naczelnikiem Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych – Martą Kurpiel oraz dyrektorami szkół ponadpodstawowych. wręczyli tzw. stypendia motywacyjne najzdolniejszym uczniom szkół ponadpodstawowym z powiatu jarosławskiego.
Stypendia te są przyznawane przez Zarząd Powiatu Jarosławskiego i mają wesprzeć uczącą się młodzież i docenić jej starania. W tym roku powędrowały do 187 osób, które w ubiegłym roku szkolnym uzyskały najlepsze wyniki w nauce (średnia ocen musiała wynieść co najmniej 4.9) lub jednocześnie uzyskały wysokie wyniki w nauce (średnia 4.75) i były laureatami olimpiad i zawodów szczebla ogólnopolskiego lub międzynarodowego.
Wyróżnienia odebrało 56 uczniów z I LO, 49 z Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych, 31 z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, 28 z Zespołu Szkół Innowacyjnych, 9 z Zespołu Szkół Spożywczych i Biznesowych, 8 z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, 4 z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących oraz 2 z Zespołu Szkół Zawodowych i Rolniczych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze