Reklama

Stypendium Prezydenta Miasta dla studentek PANS

23/01/2024 12:58

21 grudnia br., podczas sesji przemyskiej rady miejskiej studentkom Państwowej Akademii Nauk Stosowanych Annie Łapińskiej i Agnieszce Kierepko wręczone zostały stypendia naukowe Prezydenta Miasta Przemyśla.

Przemyski Program Stypendialny, który został uchwalony w 2016 r., w roku jubileuszowym dla uczelni, bo z okazji 15-lecia jej istnienia, jest ukłonem w stronę młodych, utalentowanych, pracowitych studentów, którzy osiągają wyróżniające się wyniki w nauce. Celem programu jest również zachęcenie młodzieży do studiowania w Przemyślu i pracy na rzecz nadsańskiego miasta. Stypendium Prezydenta Miasta jest prestiżową, dodatkową nagrodą dla wybitnych studentów, którzy i w murach uczelni otrzymują wiele świadczeń, nie tylko o charakterze socjalnym, ale też gratyfikacyjnym.


Podczas uroczystej sesji wyróżnione zostały: studentka II roku bezpieczeństwa i produkcji żywności – Anna Łapińska oraz studentka I roku (st. II stopnia) pielęgniarstwa Anna Kierepko. Listy stypendialne wręczyli prezydent Wojciech Bakun, rektor PANS prof. Paweł Trefler oraz przewodniczący Rady Miejskiej Robert Bal.

Reklama


Stypendia w ramach Przemyskiego Programu Stypendialnego w roku akademickim 2023/2024 wynoszą 500 zł miesięcznie (poprzednia kwota wynosiła 300 zł i została podniesiona na wniosek prezydenta) i są przyznane na okres od października do czerwca.

Kilka słów o nagrodzonych


ANNA ŁAPIŃSKA
Studentka II roku studiów inżynierskich na kierunku bezpieczeństwo i produkcja żywności.


„Kierunek, który wybrałam, pomoże mi podnieść kwalifikacje i przede wszystkim jest powiązany z obecnie wykonywanym przeze mnie zajęciem, jakim jest trener fitness i trener personalny. Żywienie człowieka jest ściśle związane ze sportem, z aktywnością fizyczną i zdrowym trybem życia, jakiego uczę swoich podopiecznych. Dzięki wspaniałej kadrze wykładowców mam możliwość nauki od wykładów po analizy i badania w laboratorium uczelni. Swoje pasje sportowe rozwijam dzięki panu Rafałowi Korczyńskiemu, wykładowcy wuefu na uczelni oraz Krzysztofowi Gierczakowi i Bartoszowi Szubanowi".

Reklama

AGNIESZKA KIEREPKO
Obecnie studentka I roku studiów drugiego stopnia na kierunku pielęgniarstwo. Ukończyła w PANS studia licencjackie. Jej osiągnięcia to bardzo długa lista szkoleń, kursów, sympozjów, działań promujących uczelnię oraz promocja postaw aktywnej pomocy. (…)

„Od września pracuję w zakładzie opieki długoterminowej w Przemyślu,  praca ta pozwala mi wykazać się osiągniętą wiedzą i umiejętnościami, a także wyrazić swoją prawdziwą osobowość w relacjach międzyludzkich – uwielbiam ludzi, a kontakt z nimi daje mi niezwykłą moc. Człowiek chory wymaga bardzo indywidualnego i wyrozumiałego podejścia, niekiedy sama obecność, zwykły prosty gest potrzymania za rękę, kilka ciepłych słów potrafi wywołać uśmiech na twarzy pacjenta cierpiącego i przynieść chwilową ulgę, a dla mnie wielką satysfakcję. W życiu kieruję się zasadą „traktuj drugiego tak, jak sam chciałbyś być traktowany”. Wybór tego kierunku był podyktowany przede wszystkim osobistymi doświadczeniami z chorobą w rodzinie, ale również niespełnionymi marzeniami z przeszłości. Dalsze moje plany to ciągły rozwój w dziedzinie pielęgniarstwa”.

Reklama

mówi pani Agnieszka.

Nagroda za najlepszą pracę naukową

Warto również wspomnieć o kolejnej nagrodzie dla studentki PANS w Przemyślu w ramach V edycji Konkursu o Nagrodę Prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. na najlepszą pracę licencjacką, inżynierską i magisterską. Otrzymała ją Magdalena Fudali.

MAGDALENA FUDALI – absolwentka kierunku inteligentne technologie (studia magisterskie, II stopień) w PANS w Przemyślu, pracę obroniła w 2023 r. Ukończyła również studia na AGH (zarządzanie i inżynieria produkcji). Obecnie stażystka w Dziale Inżynierii Procesu w BorgWarner Poland sp. z o.o. Autorka wysoko ocenionej pracy magisterskiej pt. „Optymalizacja procesu produkcyjnego z wykorzystaniem narzędzi Lean Manufacturing”, która została zgłoszona do konkursu o Nagrodę Prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., w którym zajęła I miejsce. Promotorem pracy M. Fudali był prof. dr hab. inż. Maciej Kuboń.

Reklama


– Moja droga edukacyjna zaczęła się na Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie, gdzie studiowałam zarządzanie i inżynierię produkcji ze specjalnością zarządzanie produkcją, uzyskując tym samym tytuł magistra inżyniera. Następnie zdecydowałam, że wracam w moje rodzinne strony, gdyż znalazłam pracę w jednej z firm produkcyjnych na Podkarpaciu. Postanowiłam kontynuować naukę w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu, gdzie studiowałam inteligentne technologie ze specjalnością „Inteligentne technologie w transporcie i logistyce”. (…) Z racji pracy w firmie produkcyjnej miałam unikalną szansę bezpośredniego dostępu do rzeczywistych danych z procesu produkcyjnego. Umożliwiło mi to napisanie praktycznej pracy, która nie tylko odzwierciedlała teoretyczne aspekty mojej dziedziny, ale również wnioski i rozwiązania oparte na realnych doświadczeniach branżowych.

– informuje pani Magdalena.

Reklama


Wszystkim nagrodzonym i ich wykładowcom gratulujemy!


EK, red.

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama