21 grudnia br., podczas sesji przemyskiej rady miejskiej studentkom Państwowej Akademii Nauk Stosowanych Annie Łapińskiej i Agnieszce Kierepko wręczone zostały stypendia naukowe Prezydenta Miasta Przemyśla.
Przemyski Program Stypendialny, który został uchwalony w 2016 r., w roku jubileuszowym dla uczelni, bo z okazji 15-lecia jej istnienia, jest ukłonem w stronę młodych, utalentowanych, pracowitych studentów, którzy osiągają wyróżniające się wyniki w nauce. Celem programu jest również zachęcenie młodzieży do studiowania w Przemyślu i pracy na rzecz nadsańskiego miasta. Stypendium Prezydenta Miasta jest prestiżową, dodatkową nagrodą dla wybitnych studentów, którzy i w murach uczelni otrzymują wiele świadczeń, nie tylko o charakterze socjalnym, ale też gratyfikacyjnym.
Podczas uroczystej sesji wyróżnione zostały: studentka II roku bezpieczeństwa i produkcji żywności – Anna Łapińska oraz studentka I roku (st. II stopnia) pielęgniarstwa Anna Kierepko. Listy stypendialne wręczyli prezydent Wojciech Bakun, rektor PANS prof. Paweł Trefler oraz przewodniczący Rady Miejskiej Robert Bal.
Stypendia w ramach Przemyskiego Programu Stypendialnego w roku akademickim 2023/2024 wynoszą 500 zł miesięcznie (poprzednia kwota wynosiła 300 zł i została podniesiona na wniosek prezydenta) i są przyznane na okres od października do czerwca.
ANNA ŁAPIŃSKA
Studentka II roku studiów inżynierskich na kierunku bezpieczeństwo i produkcja żywności.
„Kierunek, który wybrałam, pomoże mi podnieść kwalifikacje i przede wszystkim jest powiązany z obecnie wykonywanym przeze mnie zajęciem, jakim jest trener fitness i trener personalny. Żywienie człowieka jest ściśle związane ze sportem, z aktywnością fizyczną i zdrowym trybem życia, jakiego uczę swoich podopiecznych. Dzięki wspaniałej kadrze wykładowców mam możliwość nauki od wykładów po analizy i badania w laboratorium uczelni. Swoje pasje sportowe rozwijam dzięki panu Rafałowi Korczyńskiemu, wykładowcy wuefu na uczelni oraz Krzysztofowi Gierczakowi i Bartoszowi Szubanowi".Reklama
AGNIESZKA KIEREPKO
Obecnie studentka I roku studiów drugiego stopnia na kierunku pielęgniarstwo. Ukończyła w PANS studia licencjackie. Jej osiągnięcia to bardzo długa lista szkoleń, kursów, sympozjów, działań promujących uczelnię oraz promocja postaw aktywnej pomocy. (…)
„Od września pracuję w zakładzie opieki długoterminowej w Przemyślu, praca ta pozwala mi wykazać się osiągniętą wiedzą i umiejętnościami, a także wyrazić swoją prawdziwą osobowość w relacjach międzyludzkich – uwielbiam ludzi, a kontakt z nimi daje mi niezwykłą moc. Człowiek chory wymaga bardzo indywidualnego i wyrozumiałego podejścia, niekiedy sama obecność, zwykły prosty gest potrzymania za rękę, kilka ciepłych słów potrafi wywołać uśmiech na twarzy pacjenta cierpiącego i przynieść chwilową ulgę, a dla mnie wielką satysfakcję. W życiu kieruję się zasadą „traktuj drugiego tak, jak sam chciałbyś być traktowany”. Wybór tego kierunku był podyktowany przede wszystkim osobistymi doświadczeniami z chorobą w rodzinie, ale również niespełnionymi marzeniami z przeszłości. Dalsze moje plany to ciągły rozwój w dziedzinie pielęgniarstwa”.
Reklama
mówi pani Agnieszka.
Warto również wspomnieć o kolejnej nagrodzie dla studentki PANS w Przemyślu w ramach V edycji Konkursu o Nagrodę Prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. na najlepszą pracę licencjacką, inżynierską i magisterską. Otrzymała ją Magdalena Fudali.

MAGDALENA FUDALI – absolwentka kierunku inteligentne technologie (studia magisterskie, II stopień) w PANS w Przemyślu, pracę obroniła w 2023 r. Ukończyła również studia na AGH (zarządzanie i inżynieria produkcji). Obecnie stażystka w Dziale Inżynierii Procesu w BorgWarner Poland sp. z o.o. Autorka wysoko ocenionej pracy magisterskiej pt. „Optymalizacja procesu produkcyjnego z wykorzystaniem narzędzi Lean Manufacturing”, która została zgłoszona do konkursu o Nagrodę Prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., w którym zajęła I miejsce. Promotorem pracy M. Fudali był prof. dr hab. inż. Maciej Kuboń.
– Moja droga edukacyjna zaczęła się na Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie, gdzie studiowałam zarządzanie i inżynierię produkcji ze specjalnością zarządzanie produkcją, uzyskując tym samym tytuł magistra inżyniera. Następnie zdecydowałam, że wracam w moje rodzinne strony, gdyż znalazłam pracę w jednej z firm produkcyjnych na Podkarpaciu. Postanowiłam kontynuować naukę w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu, gdzie studiowałam inteligentne technologie ze specjalnością „Inteligentne technologie w transporcie i logistyce”. (…) Z racji pracy w firmie produkcyjnej miałam unikalną szansę bezpośredniego dostępu do rzeczywistych danych z procesu produkcyjnego. Umożliwiło mi to napisanie praktycznej pracy, która nie tylko odzwierciedlała teoretyczne aspekty mojej dziedziny, ale również wnioski i rozwiązania oparte na realnych doświadczeniach branżowych.
– informuje pani Magdalena.
Wszystkim nagrodzonym i ich wykładowcom gratulujemy!
EK, red.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze