Szczegółową frekwencja i rozkład głosów w gminach i powiatach Podkarpacia w OFICJALNYCH wynikach opublikujemy w środę na łamach Życia Podkarpackiego.
13 LIPCA
PKW podczas porannej konferencji podałą dane z 99,97% głosów. Wynika z nich, że
10 413 094 - 51.21 proc. głosów zdobył Andrzej Duda 9 921 219 - 48.79 proc. głosów zdobył Rafał TrzaskowskiZaznaczono, że brakujące głosy nie wpłyną znacząco na wynik wyborów.
***
GODZINA 22
Wg sondażu exit poll dla TVN24 Andrzej Duda zwyciężył z wynikiem 50,4 proc. Rafał Trzaskowski uzyskałby 49,6 proc. poparcia. Jednak należy pamiętać, że wszystko może się jeszcze zdarzyć, ponieważ sondażowe wyniki mogą się różnić od oficjalnych o 2 punkty procentowe.
Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej sędzia Sylwester Marciniak oszacował frekwencję ogólnopolską na ok. 70%.
***
GODZINA 18
Frekwencja do godz. 17 w drugiej turze wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wyniosła w kraju 52,10%, zagłosowało 15 295 512 uprawnionych. To o ponad milion osób więcej niż w I turze z 28 czerwca, gdy zagłosowało 47,89%.
Na Podkarpaciu do tej pory głos oddało 868 752 uprawnionych, czyli 52,20%. To więcej niż w I turze, kiedy frekwencja wyniosła 49,19%.
Dane, które przekazała PKW pochodzą ze 100% obwodów głosowania.
| Gmina | Frekwencja |
|---|---|
| gm. Bircza | 52,74% |
| gm. Dubiecko | 48,64% |
| gm. Fredropol | 46,64% |
| gm. Krasiczyn | 46,95% |
| gm. Krzywcza | 50,21% |
| gm. Medyka | 48,91% |
| gm. Orły | 50,40% |
| gm. Przemyśl | 49,16% |
| gm. Stubno | 44,72% |
| gm. Żurawica | 49,74% |
| Gmina | Frekwencja |
|---|---|
| gm. Chłopice | 53,26% |
| gm. Jarosław | 49,58% |
| m. Jarosław | 48,88% |
| gm. Laszki | 50,80% |
| gm. Pawłosiów | 51,82% |
| gm. Pruchnik | 53,03% |
| gm. Radymno | 49,23% |
| m. Radymno | 43,57% |
| gm. Rokietnica | 44,50% |
| gm. Roźwienica | 51,33% |
| gm. Wiązownica | 53,32% |
| Gmina | Frekwencja |
|---|---|
| gm. Adamówka | 50,62% |
| gm. Gać | 52,92% |
| gm. Jawornik Polski | 54,24% |
| gm. Kańczuga | 47,82% |
| gm. Przeworsk | 53,98% |
| m. Przeworsk | 51,30% |
| gm. Sieniawa | 49,93% |
| gm. Tryńcza | 53,74% |
| gm. Zarzecze | 53,87% |
| Gmina | Frekwencja |
|---|---|
| gm. Cieszanów | 46,41% |
| gm. Horyniec-Zdrój | 51,46% |
| gm. Lubaczów | 52,09% |
| m. Lubaczów | 49,87% |
| gm. Narol | 48,80% |
| gm. Oleszyce | 52,02% |
| gm. Stary Dzików | 51,46% |
| gm. Wielkie Oczy | 56,52% |
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.To że mamy okres wakacyjny i część młodzieży wyjechała do pracy za granicę nikt nie liczy
Może w końcu da im do z rozumienia żeby zacząć inwestować w Przemyśl
Przemyślanie są bogaci, wielu jest poza granicami kraju, pewnie Majorka, Kreta czy Władywostok.
Wacław Oni są wszędzie a Ty siedzisz jak siedziałeś na ławeczce obok Szwejka i dumasz , co dalej i nic nie wydumałeś
Zagranica to ok. 330-350 000 głosów dla Trzaskowskiego, 120-150 000 dla Dudy, czyli (w proporcji do ogółu wyborców)75:25 dla Trzaskowskiego, co dodaje Trzaskowskiemu do wyników osiągniętych w kraju 1,7 %, czyli ... zapowiada się 51:49 dla Trzaska. Młodzież z Podkarpacia- w odróżnieniu od swoich dziadków - zdecydowanie optuje za Trzaskowskim. I bardzo dobrze, moim zdaniem.
Sukcesem jest to że teraz nie potrzebne są środki anty i guma jak coś to 500 złotych wpadanie w przypadku wpadki i taki był wybór Idź na całość
Wstyd...oddać Rosji i PiS podkarpackie, matoły...głosować na przestępcę...umieją pisać i czytać...wątpię. Tylko przekaz dnia do nich trafia. Szkoda tych durniow
jolka ale ty prosta jesteś wygrała demokracja i uszanuj to bo pękniesz...
Jaka k... demokracja?Pranie mózgów przez tv kurską...Przecież wy ludziska nawet samodzielnie nie umiecie myśleć.Wstyd jak cholera!Ale... Polak przed szkodą i po szkodzie głupi!!!
Pisowska ciemnota nal Podkarpaciu pije że szczęścia ! Ale jak wytrzeźwieje to wtedy na własnej dupie odczuje jak wybrała! prawa ekonomii są nieubłagane i na żadne plusy nie m już kasy aljesc się będzie chciało i wtedy zobaczymy!
Dość tej polityki, spieprzajcie trolle pisowsko-peowskie.
Jak masz dość to idź do kościoła tam się wyciszysz
proponuję pokrzycz sobie KONSTYTUCJA KONSTYTUCJA bo i tak nie wiesz o co chodzi...
Wstyd to wypowiadać się w ten sposób. Proszę nie używać wulgaryzmów , bo to bardzo nieładnie o Pani lub Panu świadczy. Przegrywać trzeba umieć. No już proszę nie płakać.
Ileż trafnych spostrzeżeń, a co za słownictwo , palce lizać. Ależ my mamy światła i wykształcona mlodzierz.
Nie wiem czy nie powinienem uznać tego wpisu jako inwigilacja mojej osoby, bo skoro tyle o mnie wiesz ... . Wolę jednak uznać tę wypowiedź jako komentarz amatora jasnowidza, który przesadził w ocenie swoich możliwości jasnowidztwa, lecz chciał się pochwalić swoimi umiejętnościami publicznie ... lecz trochę mu nie wyszło :)
Dlaczego prosty i nie wykształcony człowiek obraża inteligentnego bo wie, że ten mu nie odda a dlaczego inteligętny nie atakuje prostaka, bo wie czego może się spodziewać po szaleńcu. Już wiecie czemu tak mocno zwolennicy LGBT atakują.
To że mamy okres wakacyjny i część młodzieży wyjechała do pracy za granicę nikt nie liczy
Za granicą również można głosować.
Seminaria puste